Sport

Irlandczyk na podium – drugi dzień Cavaliady w Poznaniu

Irlandczyk na podium

Najważniejszy konkurs drugiego dnia Cavaliady w Poznaniu wygrał Irlandczyk Eoin Mcmahon na koniu Nabab’s Atlanto.

Parkur podstawowy o wysokości 150 cm okazał się na tyle trudny, że do rozgrywki zakwalifikowało się tylko 13 z 82 startujących par. Walka w finałowym barażu była bardzo zacięta, a różnice w czołówce były liczone w ułamkach sekundy. Eoin to 23 letni zawodnik, medalista mistrzostw Europy młodych jeźdźców, który w tej w chwili na stałe trenuje w Niemczech. Jest absolwentem Yung Riders Academy.

Drugie miejsce zajął Emilio Bicocchi (ITA) na koniu Call Me, a trzecie Stefen Eder (AUT) na koniu Dr Scarpo. Najlepszy z Polaków Jan Bobik na Chacco Amicor, ukończył konkurs na miejscu 12. Konkurs ten był też drugą i ostatnią kwalifikacją do niedzielnego Grand Prix, w której zobaczymy 50 najlepszych zawodników Dużej Rundy. Będzie wśród nich 7 Polaków: Maksymilian Wechta, Wojciech Wojcianiec, Jan Bobik, Michał Kazimierczak, Krzysztof Ludwiczak, Andrzej Opłatek i Jarosław Skrzyczyński.

„Kwalifikacje do Grand Prix na Cavaliadzie, która w tym roku rozgrywana jest w randze 4* pokazały jak wyrównany jest w tej chwili poziom jeździectwa na świecie. Oczywiście w Grand Prix zobaczymy wielu znanych zawodników, ale kilka gwiazd niestety odpadło z rywalizacji w najbardziej prestiżowej Dużej Rundzie. Za to awans wywalczyło kilku mniej znanych, zajmujących dalsze miejsca w rankingu zawodników. To oni w niedziele będą mogli powalczyć nie tylko o wysokie premie finansowe ale również o 100 punktow do Longines Rancings.”   powiedział Dyrektor Sportowy Cavaliady – Szymon Tarant.

W konkursie Średniej Rundy, który był kwalifikacją do jutrzejszego Speed & Music, najlepszy okazał się Jur Vrilling na koniu Baltic VDR. Niezwykłych emocji dostarczyła wieczorna sesja na głównej arenie. W pierwszym etapie Halowego Pucharu Polski WKKW mimo trudnego crossu aż 6 par pokonało go bezbłędnie. W drugiej odsłonie na czas bezkonkurencyjny okazał się Paweł Warszawski na koniu Aristo Z. Konkurs Venus vs Mars wygrał Maksymilian Wechta na Quintusie.

W sobotę na głównej arenie Cavaliady kibice mogli obejrzeć aż dwa konkursy zaliczanie do światowego rankingu – finał średniej rundy z rozgrywką (12.15) i Speed & Music (20.30). Do rywalizacji przystąpią też dzieci na kucach w konkursie Cavaliady Future.

 

Komentarze

Prześlij nam newsa