Sport

Latający Felix – trzeci dzień Cavaliady w Poznaniu

LATAJĄCY FELIX

 

Konkurs finałowy średniej rundy pod patronatem TVP wygrał Niemiec Marco Kutscher na koniu Van Goch. Do rozgrywki konkursu zaliczanego do światowego rankingu z 12 przeszkodami o wysokości 145 cm zakwalifikowało się tylko 9 z 48 startujących zawodników.

W Finale obejrzeliśmy kolejnych 7 bezbłędnych przejazdów, z tego większość bardzo szybkich. Kutscher wyprzedził drugiego Eoina Mnmahona (IRL) na koniu Chacon 2 o zaledwie 0,2 sek. Trzeci był Niemiec Christopher Klasener na koniu Aspen. „Oglądając parkur myślałem, że będzie więcej zerowych przejazdów, a jednak tylko dziewięciu zawodników było „na zero”. W rozgrywce jechałem później, więc mogłem zobaczyć wcześniejsze przejazdy rywali. Wiedziałem, że jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to mam szansę wygrać. Van Gogh niedługo kończy 17 lat, więc bardzo mnie cieszy jego forma i tak dobry wynik. Jestem tutaj po raz drugi, byłem na Cavaliadzie jakieś pięć lat temu i widzę, jak to wydarzenie się rozwija. Pełne trybuny, świetna atmosfera, szeroki program konkursów na dwóch arenach, a także targi. Jest to świetne wydarzenie i z pewnością będę na nie wracać” – powiedział Marco Kutscher – drużynowy i indywidualny mistrz Europy (2005 roku) i medalista igrzysk olimpijskich w Atenach. Warto dodać, że dosiadał swojego konia numer jeden, na którym wcześniej triumfował w 5* Grand Prix w Hong Kongu.

Bez respektu do bardzo utytułowanych rywali pojechał Polak Maksymilian Wechta na klaczy Quinchella. Miał najlepszy czas, ale niestety ryzyko przypłacił jedną zrzutką i musiał zadowolić się 7. miejscem. W finale rundy młodych koni najlepszy okazał się  6 – letni, wyhodowany w Holandii Harvey RG, którego dosiadał Abdrius Petrovas z Litwy, na trzecim miejscu uplasował się wyhodowany w Polsce przez Sławomira Grzelczyka, a dosiadany przez Kamila Grzelczyka Frugo. W pierwszej rundzie Cavaliady Future triumfowały: Zofia Ćwik na Tedi ( w kategorii Midi) i Nel Skotarczak na Frankenhoeh’s Mylord (kategoria Mini).

Jak zwykle najwięcej emocji wzbudził konkurs Speed&Music, który w tym roku zaliczany do światowego rankingu. W fantastycznym stylu wygrał go Felix Hassmann na koniu SL Brazonado. Zawodnik nie po raz pierwszy pokazał niezwykłe umiejętności w jeździe na czas, a Brazonado wygrał swój 55. konkurs w karierze. Ucieszyła dobra postawa Polaków, 4. był Wojciech Wojcianiec na Meloni, a 6. Jarosław Skrzyczyński na Quintelli.

W niedziele zwieńczeniem rywalizacji sportowej był konkurs Grand Prix z pulą nagród 360 tyś. zł, zaliczany do światowego rankingu, LEC Pucharu Świata i Cavaliady Tour.

Komentarze

Prześlij nam newsa