Nowoczesny ośrodek

Wywiad z Karoliną Krempeć – właścicelką Klubu Jeździeckiego w Barłominie

Barłomino – niewielka miejscowość na Kaszubach, położona w pobliżu lasów. To tam właśnie mieści się Jeździecki Klub Sportowy Barłomino. Jest to jeden z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich na Pomorzu. Pomimo, że ośrodek istnieje od niedawna na stałe wpisał się już  w kalendarz zawodów jeździeckich oraz pokazał się jako ośrodek organizujący różnego rodzaju szkolenia. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z właścicielką, Panią Karoliną Krempeć, która opowiedziała nam o planach na przyszłość, jak wygląda jej ośrodek i skąd pomysł na stworzenie ośrodka jeździeckiego na Kaszubach.

 

  1. Jak zaczęła się Pani przygoda z końmi?

 

Końmi fascynuję się od dziecka. Rodzice ze względu na bezpieczeństwo oraz fakt, że sami nigdy nie jeździli „chłodzili” moje zapędy jeździeckie. Jako nastolatka zaczęłam swoją przygodę z końmi w szkółce na Hipodromie w Sopocie. Obecnie jeżdżę konno dla własnej przyjemności.

 

  1. Jak narodził się pomysł na stworzenie ośrodka jeździeckiego o tak wysokim poziomie?

 

Ośrodek Barłomino to rodzinna firma. Rodzice zakochali się w otoczonej pięknymi kaszubskimi lasami stajni. Zaczęliśmy ją stopniowo rozbudowywać i przekształciła się w nasz ośrodek, który działa od 2016 roku.

 

  1. Jakie nowoczesne rozwiązania wykorzystała Pani przy budowie ośrodka? Czy może Pani opowiedzieć, które sprawdzają się bez zarzutu i mogłaby Pani je polecić innym inwestorom?

 

W naszym ośrodku mamy oświetloną ujeżdżalnię i rozprężalnię z kwarcowym podłożem, halę, boksy angielskie i apartamenty. Ośrodek tworzy spójnie zaprojektowaną całość.

 

  1. Jak sobie Pani radzi z organizacją zawodów w Barłominie?

 

Organizacja zawodów jest bardzo dużym przedsięwzięciem i wymaga zgranej załogi, aby konie, zawodnicy i widownia była zadowolona i chętnie do nas przyjeżdżała. Współpracujemy ze stałym składem sędziowskim. Myślę, że wspólnie tworzymy miłą atmosferę panującą na organizowanych u nas imprezach. Na pewno nie jest to samodzielna praca. To jest grupa osób, które pracują na wspólny efekt.

 

  1. Czy planuje pani hodowlę koni w ośrodku?

 

Mamy kilka własnych źrebaków oraz konie sportowe do hodowli w przyszłości. Nie planujemy jednak chowu na dużą skalę.

 

  1. Jaki jest cel prowadzenia ośrodka w Barłominie i jakie są plany rozwoju?

 

Staramy się być otwarci na życzenia klientów. Naszym celem jest prowadzenie profesjonalnego ośrodka dla koni, organizacja zawodów i szkoleń, ale przede wszystkim stworzenie zaplecza dla trenerów i amatorów jeździectwa chcących potrenować w kaszubskiej scenerii. Piękno okolicznej przyrody wpływa na atmosferę, na co dzień, ale również podczas zawodów. Rozwijamy z sukcesem zajęcia rekreacyjne zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych jeźdźców. Staramy się działać kompleksowo.

 

Rok 2019 zapowiada się intensywnie. Mamy już zaplanowanych sporo imprez jeździeckich. Oferujemy dobre warunki zarówno dla amatorów i dzieci planujących pierwsze starty, jak i doświadczonych zawodników. Poza zawodami organizujemy szkolenia, egzaminy na odznaki. Dzięki profesjonalnej infrastrukturze naszego obiektu odbywają się u nas zgrupowania trenerów, zawodników z innych ośrodków i klubów jeździeckich. Serdecznie zapraszamy do współpracy w zakresie działań jeździeckich partnerów z Polski i zagranicy.

 

 

Galeria zdjęć ośrodka

 

Dziękuje za rozmowę. Życzymy wielu sukcesów i dalszego rozwoju ośrodka.

KK

 

Komentarze

Prześlij nam newsa