Sport

CAVALIADA w Warszawie – trzy i jedna gwiazdka

CAVALIADA w Warszawie – trzy i jedna gwiazdka

Światowa Federacja Jeździecka zatwierdziła propozycje zawodów CAVALIADA
w Warszawie (7-10 marca). W puli nagród jest ponad 510 000 PLN, a program jest na tyle ciekawy, że gwarantuje kibicom wiele sportowych emocji.

Po raz pierwszy zawody w hali Torwar podzielone zostały na dwie rangi – CSI3*W i CSI1*. To spowoduje, że po pierwsze, obok profesjonalistów będą mogli wystartować mniej doświadczeni zawodnicy, a po drugie, każdy będzie mógł przywieźć ze sobą większą ilość koni.

CSI3*-W podporządkowane będzie zmaganiom w finale Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata oraz finałowi CAVALIADA Tour.

Puchar Świata to wszystkie konkursy dużej rundy. Zgodnie z regulaminem rywalizacja rozpoczyna się w czwartek od konkursu szybkości, dalej w piątek konkurs 150 cm z rozgrywką i po dniu odpoczynku, w niedzielę Grand Prix (155 cm). W ten sposób wyłoniona zostanie najlepsza trójka naszego regionu, która pojedzie na Finał Pucharu Świata, który w kwietniu odbędzie się
w Goeteborgu. Przypomnijmy, że duże szanse na końcowy sukces mają Polacy: Jarosław Skrzyczyński, Maksymilian Wechta i Wojciech Wojcianiec.

Konkursy zaliczane do Pucharu Świata będą też decydowały o ostatecznych wynikach CAVALIADA Tour. W piątek będzie to ostania, piąta eliminacja (z pięciu konkursów liczą się trzy najlepsze wyniki), a w niedzielę finał, gdzie punkty mnożone są razy dwa.

Te dwa konkursy pucharowe oraz sobotni Speed and Music zaliczane będą do światowego rankingu. Podobnie jak rok temu i teraz już zgodnie z nowymi przepisami FEI, zwycięzca Grand Prix (z pulą bliską 200 000 PLN) otrzyma 80 punktów LR. W programie trzech gwiazdek znalazły się też trzy konkursy 140 cm z sobotnim finałem o puli 40 000 PLN oraz czwartkowa Potęga Skoku.

Nowością programu jest mała runda, która rozgrywana będzie w ramach CSI1*. To oznacza łatwiejszy dostęp do startu (konie nie potrzebują paszportów FEI). Każdy z chętnych do udziału może zgłosić tu dwa konie, aby wystartować na nich w czwartek i sobotę w klasie 125 cm oraz
w niedzielnym, dwunawrotowym finale o wysokości 130 cm.

Zgłoszenia polskich zawodników przez PZJ. Email: zgloszenia@pzj.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa