Sport

Cavaliada Lublin zakończona- Grand Prix dla Ludwiczaka!

 

Pojedynek doświadczenia z młodością

 

Konkurs Grand Prix Lublina o nagrodę PKO Banku Polskiego wygrał jeden z faworytów, ale nie zabrakło też dzisiaj miłych niespodzianek. Parkur głównego konkursu zawodów w Lublinie okazał się na tyle trudny, że bezbłędnie pokonały go tylko 4 z 39 startujących par. Co ucieszyło kibiców, do rozgrywki dostali się sami Polacy. Wygrał Krzysztof Ludwiczak na koniu Nordwind. Ta doświadczona para jako jedyna w rozgrywce powtórzyła bezbłędny przejazd.

 

„Mam nadzieję, że uda mi się podjąć rękawicę i powalczyć z Jarosławem Skrzyczyńskim. On miał dzisiaj swojego, drugiego gorszego konia, ale z pewnością dobrze przygotuje się do kolejnych zawodów” – powiedział Krzysztof Ludwiczak, który po dzisiejszym zwycięstwie objął prowadzenie w rankingu CAVALIADY Tour.

 

Drugie miejsce zajął Filip Lewicki na koniu Corrado X. Ten junior był bliski powtórzenia sukcesu swojego taty (Marek Lewicki wygrał CAVALIADĘ w Lublinie w 2013 roku).

– Jestem bardzo zadowolony z tego sukcesu, wiele razy próbowałem sił w konkursach zaliczanych do światowego rankingu, pierwszy raz udało mi się być tak wysoko, jestem przeszczęśliwy – mówi młody zawodnik.

 

Trzeci był Grzegorz Nowak na koniu Always Forever. Ten zawodnik w ostatnim czasie poczynił olbrzymie postępy. Dwa lata temu wygrał swoje pierwsze krajowe Grand Prix, dzisiaj był po raz pierwszy tak wysoko w Grand Prix na CSI. O dużym sukcesie może też mówić juniorka Dalia Lehmann, która na koniu Casanova 468 zajęła czwarte miejsce.

 

Konkurs CAVALIADA Future o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol wygrała Martyna Ufnal na kucyku Ramiro. Dzięki zwycięstwu amazonka KJ Hippica Polonia Słupno utrzymała pierwszą pozycję w rankingu CAVALIADA Future w kategorii mini. Drugie miejsce wywalczyła Natalia Głowacz na Szamanie, a trzecie Michalina Dańczak i Maidi.

 

W kategorii midi pierwsze miejsce zajęła Maria Michalska na koniu Pasjonata Amigo. Zofia Ćwik na kucyku Teti była druga. Udało się jej utrzymać pozycję lidera rankingu CAVALIADA Future w tej kategorii. Trzecią pozycję uzyskał Michał Dubiniak na koniu Fiesta Ewita.

 

Zwycięstwem reprezentantki KJ Lider Radzionków Ilony Janas na koniu Arriba Z zakończył się poranny CAVALIADA Dressage Cup . Tuż za Janas uplasowali się Dominika Kraśko Białek i Ares. Trzecia w programie międzynarodowym dowolnym z muzyką na poziomie Intermediate I była Litwinka Sandra Sysojeva, która po dzisiejszych rozgrywkach utrzymała pozycję liderki rankingu.

fot. CAVALIADA  – #wearecavaliada

Poniżej prezentujemy rankingi poszczególnych kategorii:

Ranking Cavaliada Dressage Cup 2018_19

Ranking cavaliada Future 2018_19

Ranking CT jumping 2018_19

Komentarze

Prześlij nam newsa