Sport

Cavaliada Kraków

Pierwszy dzień CAVALIADY w Krakówie za nami. W najbardziej widowiskowym konkursie Potęgi Skoku zwyciężył Jakub Krzyżosiak na koniu Direstrait, pokonując mur wysoki na 190 cm i pokonując m.in. zwycięzcę Potęgi Skoku z Lublina, Mateusza Kiempę.

Z bardzo dobrej strony pokazali się Polacy również w najważniejszym, pod kątem sportowym konkursie, czyli Dużej Rundzie. Parkur na poziomie 140 cm bezbłędnie pokonało 18 par (z 73 startujących). Była to pierwsza kwalifikacja do niedzielnego Grand Prix, w którym już teraz zobaczymy się aż ośmiu polskich skoczków. Najlepiej z nich poradził sobie Dawid Skiba, który na Secret Weapon L zajął czwarte miejsce. Oprócz niego w tej klasie zobaczymy: Monikę Grundkowską, Aleksandrę Kierznowską, Darię Kobiernik, Dalię Lehmann, Weronikę Minkiewcz, Marię Baehr, a także Maksymiliana Wechtę i Wojciecha Wojciańca.

W pierwszym etapie krakowskiego Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi zwyciężył Adrian Kostrzewa.

– W pierwszym nawrocie skupiłem się na tym, by wejść do drugiego. W nim postawiłem wszystko na jedną kartę. Zobaczymy, jaki wynik uda się uzyskać w sobotę, ale jeśli konie będą w takiej formie, jak dzisiaj, to koledzy zdecydowanie będą mieli, co robić – powiedział Adrian Kostrzewa, który objął pozycję lidera ex aequo z Piotrem Mazurkiem.

Średnia Runda należała do koni z Polski. Wygrał Jan Vinckier na wyhodowanym w Stadninie Kunowo koniu Qantas, a drugie miejsce zajął Dawid Skiba na La Vulkano L (wyhodowanym przez p. Jana Ludwiczaka).

Konkurs Małej Rundy wygrał Dominik Słodczyk.

Wyniki tutaj – https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/610

Pierwszego dnia międzynarodowych zawodów jeździeckich CAVALIADA Kraków konkurs dużej rundy wygrał Sander Geerink z Holandii na 10-letniej klaczy Donner IK. Parkur na poziomie 140 cm bezbłędnie pokonało 18 par (z 73 startujących). Była to pierwsza kwalifikacja do najważniejszego konkursu, niedzielnego Grand Prix, do którego już teraz zakwalifikowało się aż ośmiu polskich skoczków. Najlepiej z nich poradził sobie Dawid Skiba, który Secret Weapon L zajął czwarte miejsce.

Z bardzo dobrej strony pokazały się też polskie amazonki: Monika Grundkowska, Aleksandra Kierznowska, Daria Kobiernik, Dalia Lehmann, Weronika Minkiewicz i Maria Baehr i Anna Szary-Ziębicka, które ukończyły konkurs na płatnych pozycjach.

Wyniki konkursu –https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/610/7933

Jeszcze dziś na TAURON Arena Kraków Halowy Puchar Polski w Powożeniu (początek 19:30) i Potęga Skoku (początek 21:15).

Komentarze

Prześlij nam newsa