Konie

Dutka drewniana dla konia

Dutka drewniana dla konia

Dutka dla konia firmy Zabookuj  wykonana jest z twardego impregnowanego drewna o długości 30 cm i 40 cm.

Jest to narzędzie używane do poskromienia koni najczęściej podczas zabiegów weterynaryjnych i kowalskich.

Dla konia nie jest przyjemne używanie tego poskromu ponieważ zakłada się go na górną ukrwioną wargę pyska konia. Unieruchomienie wargi i jej ucisk odwraca uwagę od sytuacji stresowej dla konia. Dutka produkcji ZABOOKUJ  wyposażona jest w delikatny nieraniący sznur.  Umiejętne założenie nie powoduje wysunięcia wargi.

Dodatkowy sznurek u dołu służy do przywiązania dutki do kantara. Jeżeli nie ma drugiej osoby do pomocy, która przytrzyma konia wtedy dolny sznurek przywiązuje się do np. kantara konia lub ogłowia.

Po zdjęciu dutki należy rozmasować wargę konia aby przywrócić prawidłowe krążenie krwi. Dutkę używa się z umiarem i ograniczeniem czasowym najkrócej jak to możliwe. Zalecane jest używanie nie dłużej niż 10-15 minut jednorazowo.

Dla bezpieczeństwa podczas zabiegów dutka powinna znajdować się w każdej stajni. Nigdy nie wiadomo kiedy poskrom może się przydać.

Zastosowanie dutki: zabiegi weterynaryjne, podkuwanie oraz werkowanie kopyt, inne zabiegi stajenne.

Ze względu na łatwość zastosowania dutka może być stosowana przez: weterynarza, podkuwacza, technika weterynarii, stajennego, pomoc stajenna czy właściciel konia.

Rozmiar: 30 cm, 40 cm

Producent:  Zabookuj

Napisz do nas kontakt@zabookuj.eu

 

Komentarze

Prześlij nam newsa