Sport

Cavaliada Warszawa – duża runda w piątek

Jarosław Skrzyczyński wygrał kolejny konkurs i umocnił się na pozycji lidera rankingów Pucharu Świata i CAVALIADA Tour.

Parkur konkursu dużej rundy (150 cm z rozgrywką) ustawiony przez Petera Lundstroem’a ze Szwecji, w perfekcyjny sposób wyłonił do rozgrywki 6 najlepszych par.

Najtrudniejszy w nim okazał się potrójny szereg – stacjonata, okser, stacjonata, ale sporo błędów było też na ustawionym w długiej linii okserze numer 2.

Skrzyczyński na Chacclanie rozgrywkę pojechał w typowy dla siebie, ofensywny sposób i ostatecznie wyprzedził drugiego, Reina Pilla z Estonii na koniu Alfons RA o ponad sekundę.

– Parkur podstawowy był trudny od pierwszej przeszkody i trzymał w niepewności do samego końca. Dużo błędów było na drugiej przeszkodzie, która niby była łatwa, ale skakana prosto na trybunę i schody. Tam, często konie skupiały się bardziej na kibicach, niż na drągach i stąd przytrafiały się zrzutki. Przed moim przejazdem w rozgrywce obejrzałem dwóch pierwszych zawodników, każdy z nich miał różne konie, więc starałem się wypośrodkować strategię przejazdu gdzieś pomiędzy nimi. Szukałem każdej możliwej okazji, by urwać czas przejazdu i na szczęście nam się udało. W Grand Prix jeszcze wszystko się może wydarzyć. Stawka jest bardzo wysoka, więc trzeba będzie się bardzo postarać, żeby wygrać i utrzymać pozycję lidera – powiedział Jarosław Skrzyczyński.

Trzecie miejsce zajęła niespełna 17-letnia Sara Vingralkova z Czech na koniu Kas-Sini DC.

Z polskich par wysoko też byli: Krzysztof Ludwiczak na Nordwindzie i Daria Kobiernik na Winchesterze.

Wyniki –https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/617/8012

W rankingu LEC Skrzyczyński ma 108 punktów i zwiększył swoją przewagę nad rywalami. Drugie i trzecie miejsce zajmują Estończycy – Kullo Kender i Rein Pill. Z Polaków, spore szanse na znalezienie się w pierwszej trójce premiowanej wyjazdem na finał Pucharu Świata mają jeszcze: Wojciech Wojcianiec (m. 4 w rankingu LEC) i Maksymilian Wechta (m. 7).

W rankingu CAVALIADA Tour na prowadzeniu jest Jarosław Skrzyczyński, drugi jest Krzysztof Ludwiczak, a na trzecie miejsce awansował Rein Pill.

Ostateczną klasyfikację tych dwóch prestiżowych rankingów poznamy w niedzielę po konkursie Grand Prix Warszawy.

W programie jeszcze dziś: 18:30 Halowy Puchar Polski WKKW CAVALIADA Warszawa finał oraz finał Venus vs Mars (godz. 21:00).

Komentarze

Prześlij nam newsa