Sport

Grand Prix Warszawy wygrał reprezentant Polski Wojciech Wojcianiec

Cavaliada Warszawa – Grand Prix Warszawy wygrał reprezentant Polski Wojciech Wojcianiec

Grand Prix Warszawy o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego, pod patronatem Grupy MTP wygrał reprezentant Polski, Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni.

Parkur konkursu Grand Prix zaliczanego do światowego rankingu, który był jednocześnie finałem LEC Pucharu Świata, finałem CAVALIADA Tour był bardzo trudny. Wysokie przeszkody 155 cm i trudna technicznie trasa miała za zadanie wyłonić najlepszych z Europy Środkowo- Wschodniej zawodników, do startu w finale Pucharu Świata. Do rozgrywki dostały się tylko dwie pary. Pierwszy w niej pojechał Radosław Zalewski na klaczy Ilatina, który zrobił jeden błąd. Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni przyjął bardzo dobrą w takiej sytuacji strategię i mimo błędu kolegi, zdecydował się na szybką jazdę. Jemu też przydarzyła się zrzutka, ale lepszy czas dał mu zwycięstwo.

– Początek tego roku był dla nas bardzo udany. Najpierw wygrana w Grand Prix Krakowa, teraz w Warszawie. Naccord Melloni jest w świetnej formie i przygotowujemy się wspólnie do kwalifikacji olimpijskich i mistrzostw Europy. Do Pucharu Świata zostało już mało czasu i nie mieliśmy w planach tego startu, więc decyzja o tym czy jedziemy, zapadnie w przeciągu kilku dni – powiedział Wojciech Wojcianiec.

Trzecie miejsce, z jednym punktem za przekroczenie normy czasu w przejeździe podstawowym zajął Estończyk, Kullo Kender na koniu Artas. Czwarty z jedną zrzutką i najlepszym czasem był Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie.

Dzięki tym wynikom na pierwszych trzech miejscach LEC znaleźli się: Skrzyczyński, Kender i Wojcianiec. Konkurs ten wyłonił też najlepszych w CAVALIADZIE Tour 2018/2019 (8 trudnych konkursów w Poznaniu, Lublinie, Krakowie i Warszawie. Po raz piąty rozgrywki wygrał Jarosław Skrzyczyński, drugie Wojciech Wojcianiec, a trzecie Krzysztof Ludwiczak. W specjalnej klasyfikacji na najlepszego zawodnika do lat 21 najlepszy okazał się Filip Lewicki.

Cykl CAVALIADA Future wygrały dotychczasowe liderki rankingów Mini i Midi – Martyna Ufnal i Marcelina Jackowiak.

Niedzielny konkurs CAVALIADY Future o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol w kategorii Midi przyniósł kolejne zwycięstwo Marceliny Jackowiak z KJ Gronówka na kucu Coast Player Seguret. W kategorii Mini po raz pierwszy wygrała Jolanta Kóska z KJ Agro-Handel Śrem na wałachu Royal, jednak pierwsza nagroda w całym cyklu trafiła do Martyny Ufnal z KJ Hippica Polonia Słupno.

W konkursie sztafet wygrała drużyna w składzie: Michalina Dańczak na Maidi, Antoni Śliwiński na Szogunie i Aleksandra Kierznowska.

Konkurs ujeżdżenia o nagrodę targów LOOK i beautyVision, pod patronatem dressage24.pl wygrała Ilona Janas na Lord Django, która tym samym zwyciężyła w całym cyklu CAVALIADA Dressage Cup.

Drugie miejsce zajęła Sandra Sysojeva (LTU) na wałachu Furst, a trzecie Dominika Kraśko Białek na Aresie.

W konkursie małej rundy o nagrodę Nuba Equi, pod patronatem medialnym Equista.pl, najlepszy był Hubert Kierznowski na koniu Amerique Landais.

Wywiady ze zwycięzcami

———————————————–

Trzeci dzień Cavaliady Warszawa

Zaliczany do światowego rankingu konkurs Speed & Music o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Prezydenta Miasta Warszawy, pod patronatem medialnym Radio Eska wygrał Krzysztof Ludwiczak na Sandra Blue.

Parkur o wysokości 145 cm do łatwych nie należał zwłaszcza kiedy zawodnicy podejmowali ryzyko które konieczne było dziś do zwycięstwa. Bez karnych sekund do mety dojechało tylko czterech zawodników. Najlepszy okazał się Krzysztof Ludwiczak na Sandra Blue.

– Parkur postawiony był bardzo ciekawie i odpowiednio pod ten konkurs. Była możliwość zarówno robienia skrótów, jak i szybkiego galopu dookoła, więc każdy mógł wybrać swoją taktykę. Sandra Blue po raz pierwszy wygrała konkurs zaliczany do światowego rankingu. Ma teraz 9-lat i wchodzi w poziom dużej rundy, więc mam nadzieję, że będzie skakała coraz lepiej i coraz wyżej – powiedział Krzysztof Ludwiczak.

Drugie miejsce zajął Sander Geerink (NED) na Donner IK, a trzecie Gerfried Puck (AUT) na For Fun VT.

Finał Halowego Pucharu Polski w Powożeniu wygrał Łukasz Hałupka, a złoty medal całego cyklu zdobył Adrian Kostrzewa.

Konkurs finałowy zakończył się wielką niespodzianką – wygraną zawodnika Łukasza Chałupki, który przystępował do tych zawodów z ostatniego miejsca w tabeli.

Złote medale Halowego Pucharu Polski trafiły do zespołu Adriana Kostrzewy (luzacy: Filip Nowacki i Daniel Kłosowski). Dziś w finale zajęli 3 miejsce, ale aż trzy wygrane (jedna w poznaniu i dwie w Lublinie) pozwoliły im na drugie w trzyletniej historii HPP w czwórkach zwycięstwo. Srebrny medal zdobył Piotr Mazurek, a brąz Bartłomiej Kwiatek.

Wojciech Wojcianiec na Chintablue w świetnym stylu wygrał finał średniej rundy o nagrodę Baborówko Equestrian Association, pod patronatem medialnym Tygodnika Wprost.

W konkursie 140 cm wystartowało 41 par, z czego osiem dostało się do rozgrywki. W niej, rywalizowali ze sobą zawodnicy z Polski, Holandii, Estonii i Austrii. Ostatecznie, tylko cztery pary zachowały do końca konkursu czyste konto. Najlepszy wynik uzyskał Wojciech Wojcianiec na Chintablue. To już drugie zwycięstwo tego zawodnika w czasie Cavaliady w Warszawie. Drugie miejsce zajął Krzysztof Ludwiczak na klaczy Conthacca, a trzecie Sabrina Van Rijswijk (NED) na Lely vd Bisschop.

Maja Marchwicka na wałachu Szafir M wygrała konkurs Małej Rundy o nagrodę Ursus Dystrybucja, pod patronatem Polskiego Związku Hodowców Koni.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a o wygraną walczyło 88 par. Blisko wygranej była młoda amazonka, Matylda Malepszy, która na wałachu August zaprezentowała ryzykowną jazdę i przekroczyła celowniki w lepszym czasie od Mai Marchwickiej, jednak błąd na ostatniej przeszkodzie przekreślił jej szansę na czołową lokatę.

Drugie miejsce zajął Hubert Kierznowski na Amerique Landais, a trzecie Egor Shchibrik (RUS) na Adonis.

Nell Sówka na S-Piorun i Marcelina Jackowiak na Coast Player Seguret wygrały CAVALIADĘ Future o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol.

Zacięta rywalizacja towarzyszyła rozgrywką Cavaliady Future. W kategorii mini najlepsza okazała się Nell Sówka na S-Piorun, która pokonała parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie. Drugie miejsce zajęła Nel Skotarczak na Frankenhoeh’s Mylord, a trzecie Jolanta Kóska na Royal.

W kategorii Midi najlepsza była Marcelina Jackowiak na Coast Player Seguret. Drugie miejsce zajęła Julia Pięta na Marcos, a trzecie Maria Michalska na Pasjonata Amigo.

Liderkami rankingów pozostają nadal: Martyna Ufnal i Zofia Ćwik.

Wielki finał Cavaliady Future już w niedzielę o godzinie 13:30.

————————————————————

08.03.2019

Cavaliada Warszawa dzień drugi

Jarosław Skrzyczyński wygrał kolejny konkurs i umocnił się na pozycji lidera rankingów Pucharu Świata i CAVALIADA Tour.

Parkur konkursu dużej rundy (150 cm z rozgrywką) pod patronatem IdeaExpo ustawiony przez Petera Lundstroem’a ze Szwecji, w perfekcyjny sposób wyłonił do rozgrywki 6 najlepszych par.

Najtrudniejszy w nim okazał się potrójny szereg – stacjonata, okser, stacjonata, ale sporo błędów było też na ustawionym w długiej linii okserze numer 2.

Skrzyczyński na Chacclanie rozgrywkę pojechał w typowy dla siebie, ofensywny sposób i ostatecznie wyprzedził drugiego, Reina Pilla z Estonii na koniu Alfons RA o ponad sekundę.

Trzecie miejsce zajęła niespełna 17-letnia Sara Vingralkova z Czech na koniu Kas-Sini DC.

Z polskich par wysoko też byli: Krzysztof Ludwiczak na Nordwindzie i Daria Kobiernik na Winchesterze.

W rankingu LEC Skrzyczyński ma 108 punktów i zwiększył swoją przewagę nad rywalami. Drugie i trzecie miejsce zajmują Estończycy – Kullo Kender i Rein Pill. Z Polaków, spore szanse na znalezienie się w pierwszej trójce premiowanej wyjazdem na finał Pucharu Świata mają jeszcze: Wojciech Wojcianiec (m. 4 w rankingu LEC) i Maksymilian Wechta (m. 7).

W rankingu CAVALIADA Tour na prowadzeniu jest Jarosław Skrzyczyński, drugi jest Krzysztof Ludwiczak, a na trzecie miejsce awansował Rein Pill.

Ostateczną klasyfikację tych dwóch prestiżowych rankingów poznamy w niedzielę po konkursie Grand Prix Warszawy.

Złoty medal Halowego Pucharu Polski zdobył po raz trzeci z rzędu Mateusz Kiempa na wałachu Jak Chef.

W konkursie finałowym rozgrywek Lotto Eventing Tour o nagrodę marki Lotto, pod patronatem TVP wystartowało 10 zawodników. W drugim nawrocie kibice zobaczyli pięć par: Mateusza Kiempę na Jak Chef, Joannę Pawlak na Fantastic Frieda, Małgorzatę Korycką na Canvalencia, Jana Kamińskiego na Jarema i Katarzynę Kokowską na Rosalie. Niestety zabrakło wśród nich dotychczasowego lidera, Pawła Warszawskiego, który na klaczy Lucinda nie ustrzegł się błędów.

W drugim nawrocie tylko medaliści pokonali tor bezbłędnie. Najszybszy był Mateusz Kiempa na Jak Chef, który tym samym nie tylko wygrał finałowy konkurs, ale także zdobył złoty medal Halowego Pucharu Polski. Srebro wywalczyła Joanna Pawlak, a brąz Małgorzata Korycka.

Finałowy konkurs Venus vs Mars o nagrodę Poznań Motor Show, pod patronatem Świata Koni tym razem należał do Marsa! Wygrał Mściwoj Kiecoń, który dosiadał klaczy Odessa Profi. Drugie miejsce zajęła Laura Kłapińska na Wiki, a trzecie Aleksandra Kierznowska na Valencia.

Dodatkowo, w konkursie CAVALIADA Dressage Cup o nagrodę Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego najlepsza okazała się Sandra Sysojeva na koniu Furst. Drugie miejsce zajęła obecna liderka rankingu Dressage Cup, Ilona Janas na Lord Django. Trzecie miejsce zajęła Dominika Kraśko Białek na Aresie.

www.cavaliada.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa