Z Sopotu do Meksyku – Calevo 2 – światowa kariera „polskiego” konia

Z Sopotu do Meksyku – tak można nazwać opisać dotychczasową karierę wałacha Calevo 2.

Calevo wystartuje pod Kevinem Stautem w Meksyku podczas Logines Global Tour! Para zaprezentuje się w konkursie 160 cm!

Obecnie koń odpoczywa po długiej podróży i regeneruje siły przed konkursami.

 

 

 

 

 

Przypomnijmy dotychczasową karierę Calevo.

Calevo 2 to wyhodowany w Niemczech, a stanowiący własność Dariusza Słupczyńskiego z Gdańska, syn ogiera Cascall, który pod Rolfem-Göranem Bengtssonem (Szwecja) startował w największych zawodach skokowych świata.
Calevo 2 przygodę ze sportem zaczynał pod swoim właścicielem Dariuszem Słupczyńskim na zawodach regionalnych w Sopocie. Koń już wtedy wyróżniał się potencjałem skokowym, pokazując swoje możliwości skacząc z dużym zapasem. Po dwóch sezonach udanych startów i czystych przejazdach na CSI2* pod właścicielem, Calevo 2 rozpoczął starty pod Grzegorzem Psiukiem. W sezonie 2017/2018 Calevo 2 startował pod Jarosławem Skrzyczyńskim. Para razem startowała w konkursach do Grand Prix włącznie. Podczas CSIO***** w Sopocie w 2018 wystartowali razem w Pucharze Narodów, gdzie Polacy zajęli bardzo dobre czwarte miejsce.

Rok 2018 to owocny rok w karierze Calevo, który rozpoczął najpierw treningi z Rolfem-Göranem Bengtssonem, który niegdyś dosiadał jego ojca. Następnie trafił do stajni 14tego w światowym rankingu, złotego medalisty drużynowego z Rio 2016, Francuza Kevina Stauta. Będziemy śledzić ich karierę i trzymać kciuki!

KK

 

Komentarze

Prześlij nam newsa