Sport

CSIO***** w Sopocie ruszyło z kopyta! Podsumowanie zawodów

W dniach 13-16 czerwca na sopockim Hipodromie będzie można spotkać jednych z najlepszych jeźdźców w skokach przez przeszkody. Po raz kolejny w Sopocie odbędą się najwyższej rangi zawody międzynarodowe. Na zawody zgłosili się zawodnicy z 25 krajów, którzy wystartują w 11 konkursach. Kibice będą mogli podziwiać na parkurze niemal 250 koni.

W czwartek i piątek   – wstęp wolny. W sobotę i niedzielę – bilety do nabycia w kasie Hipodromu lub za pomocą Eventim

Wyniki można śledzić także na platformie Longiness <WYNIKI>

MAPA obiektu

16.06.2019

Walka była zacięta, a zwycięzcę Pucharu Narodów Longines wyłoniła dopiero elektryzująca publiczność dogrywka. W strefie rozrywki show kradły alpaki, a w zamykającym konkurs Pucharze Prezydenta Sopotu pod patronatem magazynu Viva nie miała sobie równych Gudrun Patteet z Belgii.

Piąta edycja Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody LOTTO CSIO 5* Sopot minęła, jak z bicza strzelił. Przez cztery czerwcowe dni do rywalizacji przystąpili zawodnicy z całego świata, którzy kolejny raz mierzyli się z trudnymi parkurami w ramach pierwszej dywizji Longines.

Sopockie zawody stały się cenioną marką, a o ich wyjątkowej atmosferze niesie się już legenda. Unikatowe położenie, organizacja na najwyższym poziomie i sprzyjający klimat sprawiają, że zmagania w Sopocie to wielka przyjemność dla zawodników, szefów ekip i licznie zgromadzonej publiczności, która przez cały rok czeka pierwszy sygnał do startu na Hipodromie.

Niedziela okazała się najważniejsza. Pierwszym konkursem dnia był Puchar Narodów Longines, w którym wystartowało 8 ekip, z czego 6 walczyło o punkty w ramach kwalifikacji do październikowego finału Longines Nations Cup w Barcelonie. Dobra forma Polaków pozwalała mieć nadzieję, że tu nad morzem wydarzy się piękna historia i polski team ukończy zmagania, stając się numerem jeden. Polacy jeździli dobrze, ustrzegli się nadmiaru błędów, jednak to goście zdominowali Hipodrom w Sopocie. Puchar Narodów zakończył się dogrywką pomiędzy Belgią, a Irlandią. Niestety reprezentant Irlandii zanotował jedną zrzutkę, a ze zwycięstwa z szampanem na podium cieszyła się Belgii w składzie: Niels Bruynseels, Gudrun Patteet, Yves Vanderhasselt i Pieter Davos.

Po pucharowej dekoracji została wyłoniona najlepsza polska amazonka zawodów. Została nią Monika Grundkowska, która nie kryjąc wzruszenia odebrała nagrodę od partnera zawodów firmy Farys Design, producenta ekskluzywnej biżuterii.
W zamykającym zawody konkursie o Puchar Gospodarza LOTTO CSIO 2019 – Prezydenta Miasta Sopotu zwyciężyła Gudrun Patteet z Belgii, dosiadająca Sea Coast Crystal de Leau. Na drugim miejscu polski kadrowicz Andrzej Opłatek na koniu Conthinder, na trzecim James Wilson z Wielkiej Brytanii na 10 letnim Escola M.

W piątej edycji LOTTO CSIO 2019 wystartowało w sumie 176 koni, dosiadanych przez 72 zawodników. Polskę reprezentowało 19 jeźdźców, którzy przywieźli do Sopotu 39 wierzchowców, które klasą i talentem udowadniają, że polskie tradycje jeździeckie są kontynuowane.

Strefa rozrywki jeszcze bardziej tętniła życiem. Znów uwagę skradły alpaki, które okazały się najbardziej oczekiwanymi przez maluchy gośćmi na Hipodromie. Atrakcje sportowe, morze możliwości dla rodzinnego wypoczynku, przepyszne menu food trucków sprawiły, że weekend na Hipodromie okazał się fantastycznym i doskonałym preludium rozpoczynających się już zaraz wakacji.

Partnerem Tytularnym CSIO jest LOTTO. Skokowym zmaganiom partnerowały w tym roku: Grupa Energa, PZU Życie SA, Poczta Polska, Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, Andrewex, Porsche Centru Sopot, Konsalnet, PBS, STBU
Brokerzy Ubezpieczeniowi, Biotanique, Selfie Project, Primavera Furniture, Verso La Natura, Farys Design oraz Pszczółka Fabryka Cukierków.
Gospodarzem zawodów, które odbyły się pod egidą Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) jest Miasto Sopot.
Do zobaczenia za rok!

15.06.2019

Kolejny dzień polskich sukcesów w rundach dla młodych koni, dobra postawa biało – czerwonych w konkursie dnia, potwierdzona forma brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Rio, a także radość, śmiech i zabawa w strefie rozrywki – tak kończy się sobota na sopockim Hipodromie.

Do dobrego najłatwiej się przyzwyczaić! Sporo w tym zasług Marcina Bętkowskiego, który w trzecim dniu zawodów LOTTO CSIO po raz kolejny wyjechał do dekoracji. Jego trzecia lokata na 6 letnim Quality Star pozwala mieć nadzieję, że konsekwentna praca pary za kilka lat pozwoli im święcić triumfy w najwyższych konkursach. W zmaganiach o Puchar Primavera Furniture, pod patronatem Anywhere.pl zwyciężył Stefan Eder z Austrii na Centra Girl. Odrobinę wolniej pokonała mierzący 130 cm parkur Viktoria Gulliksen, która musiała zadowolić się drugą lokatą. Z pewnością Norweżka zapamięta sopockie zawody, ponieważ wydaje się być ulubienicą publiczności, którą przyzwyczaiła do wysokich lokat w rywalizacji.

Chwilę później na parcurze pojawiły się 7 latki, które tym razem rywalizowały o nagrodę Verso La Natura, w którym patronem medialnym konkursu była Wirtualna Polska. Tu radość, bo triumfował Hubert Kierznowski na Comodeus P, za nim kolega z ekipy Radosław Zalewski na Here I am i Niemiec Gernit Nieberg dosiadający Chelsey.

Po takiej rozgrzewce licznej publiczności pozostawało zacząć trzymać kciuki za polski team, który wystartował w konkursie dnia o Puchar Lotto, partnera tytularnego wydarzenia. Zadania z którymi mierzły się pary mocno zweryfikowały, kto jest mistrzem. Dwie eliminacje, dwie rezygnacje i topowa jazda olimpijczyka Daniela Deussera powoli pozbawiały rywali złudzeń. Niemiec zwyciężył „ w cuglach”, potwierdzając tym samym, że jego prymat w piątkowym konkursie Grand Prix o nagrodę Longines i puchar Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy nie był dziełem przypadku. Z drugiego miejsca cieszył się Irlandczyk Billy Tworney na Lady Lou, na trzecim ukończył konkurs LOTTO Simon Delestre z Francji.
O udanym starcie mogą mówić Polacy – Jan Bobik na Farmerze zajął 10 miejsce, a Wojciech Wojcianiec na Chintablue był 11. Pula nagród w konkursie wyniosła 98 400 pln.

W Pucharze Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wystartowało 28 koni. Parkur o wysokości 145 cm najlepiej pokonał reprezentant Francji Olivier Robert. Druga była świetnie znana sopockiej publiczności Jorne Sprehe z Niemiec na Chepetta, trzeci Polak – Krzysztof Ludwiczak Sandra Blue. O sukcesie może mówić również Wojciech Wojcianiec, który na Cassio Melloni uplasował się na piątym miejscu.

W ostatnim konkursie poprzedzającym niedzielny Puchar Narodów Longines 32 pary rywalizowały o nagrodę Poczty Polskiej – partnera LOTTO CSIO 2019. Patronem medialnym był Wprost. Trochę się działo, spore przetasowania i rosnące nadzieje. Zwyciężył Billy Twomey na Chat Botte E.D z Irlandii, druga
pozycja dla Gudrun Patteet na Sea Coast Crystal de Leau, trzecie miejsce Yves Vanderhasselt na Kiki Vitseroel również z Belgii. Ne zawiódł Maksymilian Wechta, który na Londonie gonił czołówkę z całych sił, finalnie plasując się na czwartym miejscu.

Doskonała pogoda i zróżnicowany program rozrywkowy w strefie obok głównej areny Hipodromu wciągnęły publiczność do wspólnej zabawy pomiędzy konkursami. Było w czym wybierać i jak podkreślają uczestnicy, aż szkoda było pożegnać się z gościnnym Hipodromem, który po raz piąty jest organizatorem prestiżowych zawodów w skokach przez przeszkody, goszcząc w sopockich progach najbardziej znakomitych jeźdźców z pierwszej Dywizji Longines.

Gospodarzem LOTTO CSIO 2019 jest Miasto Sopot. Partnerem Tytularnym wydarzenia LOTTO. O sportowe emocje na najwyższym poziomie dbają w tym roku: Grupa Energa, PZU Życie SA, Poczta Polska, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, Andrewex, Porsche Centrum Sopot, Konsalnet, Primavera Furniture, Biotanique, PBS, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, Ergo Arena, Verso la Natura i Longines.

14.06.2019

Biało – czerwone podium w konkursie dla koni 6 letnich, utrzymana forma Natalii Czernik i premiowane miejsca reprezentantów Polski w konkursie o puchar PZU Życie SA pod patronatem trójmiejskiego magazynu Prestiż – upalny piątek Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody okazał się takim, jak wymarzyli go sobie liczni kibice na sopockim Hipodromie.

Drugi dzień zawodów i wielkie owacje! Zwycięzcą w konkursie dla koni 6 letnich został Marcin Bętkowski dosiadający Quality Star. Prymat Polaka musiała uznać Victoria Gulliksen na Ibizie, która wydaje się być faworytką we wszystkich konkursach dla młodych wierzchowców. Ogromną niespodziankę sprawiła kibicom Agnieszka Olszewska – ta przesympatyczna zawodniczka, która z powiedzeniem zaczyna ścigać się w coraz trudniejszych międzynarodowych rozgrywkach jest wychowanką Sopockiego Klubu Jeździeckiego.

W rundzie dla koni 7 letnich nie zawiodła Natalia Czernik, która na Chuck Bass zakończyła konkurs na drugiej pozycji. Triumfem poszczycić się może Faye Schoch ze Szwajcarii na wyjątkowo elastycznym w skoku koniu Essex. Trzeci był Alicante H, dosiadany przez Marcela Ewena. Para ta reprezentuje Luxemburg.

W mocno obsadzonym konkursie o Puchar PZU Życie SA, pod patronatem Magazynu Prestiż wystartowały 42 pary. Wysokość przeszkód wynosiła 140 cm i zdaniem ekspertów zadania, jakie postawił przed zawodnikami budowniczy toru były całkowicie adekwatne do rangi zawodów. Jednym słowem łatwo nie było, więc precyzja i dobry czas okazywały się na wagę złota. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała hymn Brazylii, dzięki wyśmienitej jeździe Felipe Amaral na Ace Z. Na drugim miejscu uplasował się reprezentujący Niemcy Patric Stuhlmeyer na koniu For Laubry. Podium zamknął świetnie znany miłośnikom hippiki Doron Kuipers z Holandii, który do słonecznego Sopotu przywiózł dynamicznego Empire.
Nie zawiedli Polacy. Podjęli rękawicę i do końca walczyli o premiowane miejsca! Na 5 pozycji Hubert Kierznowski na Lanoso, szósta przypadła w udziale Maksymilianowi Wechcie na Quinchella i Krzysztofowi Ludwiczakowi na Sandra Blue.

Nawet laik obserwujący parcour, który przygotowywano do najważniejszego konkursu dnia zorientował się, że poprzeczka w Grand Prix będzie postawiona wysoko. Na liście startowej 50 par, w tym reprezentanci Polski, którzy w tegorocznym LOTTO CSIO 2019 prezentując wysoką formę udowadniają, że rodzime jeździectwo ma się coraz lepiej. Dogania i jest w stanie przeskoczyć najlepszych, bo świetnie wyszkoleni technicznie zawodnicy dysponują klasowymi końmi na tym samym poziomie.
Zwyciężył Daniel Deusser z Niemiec dosiadający Jasmien vd Bisschop. Drugi ukończył Łotysz Kristaps Neretnieks na Moon Ray. Na trzecim miejscu Kevin Jochems na Cristello z Holandii. Najlepszy z Polaków Jan Bobik na Chacco Amicor uplasował się na 19 pozycji tego wymagającego konkursu. Pula nagród w Grand Prix wynosiła 574 100 pln.

Strefę rozrywki zdominowały przemiłe alpaki, więc zachwytom nie było końca. Podobnie publiczność doceniła food trucki, proponowane aktywności sportowe i animacje dla maluchów. W strefie wystawców zrobiło się ciasno, więc dziś z pewnością każdy, kto odwiedził Hipodrom znalazł coś dla siebie. O wysoki poziom organizacyjny zadbali włodarze miasta, Hipodrom Sopot, LOTTO będące partnerem tytularnym zawodów oraz Grupa Energa. Taki team, to mocny team dlatego po raz kolejny fani skoków przez przeszkody mogą na wyciągnięcie ręki podziwiać jeźdźców z pierwszej Dywizji Pucharu Świata, którzy Sopot zaczęli traktować, jako dobrą i pewną markę.

 

13.06.2019

LOTTO CSIO 2019 – podsumowanie pierwszego dnia zawodów w skokach przez przeszkody

Dominacja Polaków w rywalizacji dla młodych koni, Wojcianiec i Opłatek w czubie najważniejszego konkursu dnia, wysoka forma zagranicznych „gwiazd” i strefa widza, która okazała się bardzo przyjemnym zaskoczeniem, pomimo figli, które płatała pogoda – tak w telegraficznym skrócie można podsumować pierwszy dzień rozgrywanych na sopockim Hipodromie Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody LOTTO CSIO 2019.

Początek najbardziej prestiżowych rozgrywek w tej części Europy nie napawał optymizmem. Piątą edycję LOTTO CSIO 2019 rozpoczęło załamanie pogody i ulewny deszcz. Te na szczęście nie stanęły na przeszkodą zawodnikom i koniom, którzy wczesnym rankiem rozpoczęli najbardziej oczekiwane przez kibiców zawody. W konkursie o nagrodę firmy Konsalnet zwyciężyła reprezentująca Norwegię Victoria Gullisen, która na fantastycznej 6 letniej Ibizie bez trudu pokonała parkur o wysokości 125 cm. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Bętkowski na Quality Star, a trzeci był Adam Nicpoń na Zero Z.

Nadzieja na dobrą formę Polaków pojawiła się wraz ze zwycięstwem Natalii Czernik, która na 7 letnim Chuck Bassie nie pozostawiła rywalom złudzeń. Za Polką na podium stanęli kolega z zespołu Radosław Zalewski dosiadający Here I am i Faye Schoch ze Szwajcarii na koniu Essex. Zawodnicy walczyli o nagrodę firmy Andrewex, będącej jednym z partnerów tegorocznych zawodów.

W konkursie o nagrodę Grupy Energa, pod patronatem Radia Gdańsk numerem jeden okazała się austriacka para Matthias Raisch na Magic, drugi był Marcel Ewen z Luxemburga, trzeci Włoch Massimo Grossato na Kiliano van de Vlasbloemhoeve. Najlepszy z Polaków Maksymilian Wechta ukończył rywalizację na 6 pozycji, potwierdzając, że przywieziony do Sopotu London jest w znakomitej formie.

W rywalizacji o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego na najwyższym stopniu podium stanął Francois Jr Mathy z Belgii, tuż za nim świetnie znany kibicom jeździectwa Niemiec Daniel Deusser, a na trzecim miejscu ponownie Włoch Massimo Grossato, tym razem dosiadający Especiale Too. Czwartym miejscem musiał zadowolić się faworyt konkursu Bertram Allen z Irlandii. Piąty był Krzysztof Ludwiczak na precyzyjnej Sandra Blue.

Wisienką na torcie był z pewnością zamykający dzisiejszy dzień zawodów konkurs o nagrodę firmy Porsche Centrum Sopot, w którym wystartowały 44 pary. Trudny technicznie parkur o wysokości 150 cm był jednocześnie kwalifikacją do piątkowego Grand Prix. Zgodnie z przepisami prawo startu otrzymali zawodnicy zgłoszeni do konkursu Pucharu Narodów Longines oraz 10 najlepszych finalistów zmagań. Zwyciężył Kristaps Neretnieks z Łotwy, drugi był ku uciesze kibiców Wojciech Wojcianiec na Chintablue. Na czwartym miejscu kolejny Polak – Andrzej Opłatek, dosiadający Stalando.
Choć pogoda nie rozpieszczała to publiczność bawiła się znakomicie. W strefie rozrywki w ruch co prawda poszły parasolki i kalosze, które jednak nie przeszkadzały w zabawie podczas przygotowanych przez organizatora pokazów i przesympatycznych aktywności.
Pierwszy dzień zawodów napawa optymizmem. Polacy są świetnie przygotowani, a konie, którymi dysponują nie odbiegają od wierzchowców przywiezionych przez zagraniczne gwiazdy. Rywalizacja zapowiada się emocjonująco, a piąta edycja zawodów w randze 5 gwiazdek z udziałem jeźdźców pierwszej Dywizji plasuje Sopot w czołówce organizacyjnej światowego jeździectwa.

Partnerem Tytularnym Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody jest LOTTO.
Szczegółowy plan konkursów znajduje się na www.csio.sopot.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa