Hodowla

Elitarny pokaz źrebiąt w Stadninie Prohipo na Pomorzu

18 czerwca w Stadninie Prohipo w Chróstach Wysińskich w województwie pomorskim odbył się pokaz źrebiąt rocznika 2019. Była to pierwsza tego typu impreza zainicjowana przez hodowcę i jednocześnie właścicielkę, Panią Elżbietę Mallert. Konie były oceniane przez sędziów Związku Westfalskiego, którzy przybyli na specjalne zaproszenie. Hodowcy mieli możliwość wpisania źrebięcia do Księgi Westfalskiej. Specjaliści z Westfalii oceniali także czy źrebięta mogą wystąpić na aukcji źrebiąt w Münster Handorf, która odbędzie się 24-27 Lipca 2019. Pokazowi źrebiąt oprócz miłej, rodzinnej atmosfery towarzyszył profesjonalny fotograf i kamerzysta z Niemiec.

Udział w pokazie zadeklarowali hodowcy, którzy zaprezentowali źrebięta przy matkach. Najstarsze źrebię miało 5 miesięcy, najmłodsze zaledwie 4 dni. Źrebięta były potomkami ogierów takich jak: Bingo Boy, Castino, Schenkenberg, Foundation, Sir Heinrich, Secret, Chassot, Benicio, Fabregas S. Zdolności skokowych nie można odmówić klaczy Schakkata po Schenkenberg od Laguna po Nintender. Klaczka pokazała, że skoki ma we krwi i kilkukrotnie z radością przeskakiwała przez płotki.
Komisja w składzie Gabrielle Ridder i Mark Andre Ridder wyróżniła kilka źrebiąt. Jednym z nich jest klaczka Caffala, córka ogiera Castino (Cassini II x Caretano) i klaczy Zatina (Stakkatol x Senat), która została premiowana podczas pokazu. Klacz Caffala, podobnie jak klacz Schakkata, zostały wyhodowane w stadninie Estancja Mezowo. Na pokaz przybyli także hodowcy z ościennego województwa zachodniopomorskiego. Właścicielka stajni Prohipo zaprezentowała osiem źrebiąt po Bingo Boy, Foundation i Sir Heinrich. Wśród wyróżnionych źrebiąt znalazły się jeszcze cztery należące do właścicielki ośrodka.
Najwięcej źrebiąt pokazano po ogierze Bingo Boy, którego właścicielką jest Pani Elżbieta Mallert. Bingo Boy to siwy wnuk wybitnego Corneta Obolensky. Bingo Boy od kilku sezonów kryje w stajni Prohipo. Ogier otrzymał licencje „Prämien-Hengst“ w München-Riem, na początku 2017 roku. Komisję zachwycił potęgą skoku, świetną techniką oraz ruchem i charakterem.
Pomysłodawczyni pokazu zapowiedziała, że planuje organizować imprezy  hodowlane cyklicznie. Mamy wielką nadzieję, że pokazy źrebiąt w Stadninie Prohipo na stałe wpiszą się w kalendarz hodowców koni. Właścicielce gratulujemy pomysłu i trzymamy kciuki za kolejne udane pokazy. Wstępny pokaz źrebiąt i zakład treningowy dla klaczy ma zostać zorganizowany w czerwcu 2020 roku. Właścicielka pięknego ośrodka zadeklarowała również organizację cyklicznych zawodów ujeżdżeniowych w 2020 roku.

Do zobaczenia w Prohipo!

Komentarze

Prześlij nam newsa