Sport

V Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w Skokach przez Przeszkody

W minioną sobotę już po raz piąty odbyły się Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w Skokach przez Przeszkody. Jak co roku organizatorem imprezy jest w Stadnina Koni w Kolanie koło Wieżycy.

Zawody rozpoczęły się konkursem krzyżaczkowym, w którym mogliśmy oglądać wspaniałe przejazdy najmłodszych zawodników w przebraniach.

Kolejne konkursy na parkurze, to mini LL, LL i L.
W  tym roku Portal i Sklep Jeździecki Zabookuj również fundował nagrody i był patronem medialnym imprezy. Ręcznie wykonany puchar od Zabookuj, był nagrodą za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie L. Zwycięstwo wywalczyła Klaudia Mańska na klaczy Elza.

Tak się złożyło, że w dniu zawodów swoje urodziny obchodził zawodnik Przemysław Pająk, który na klaczy Kala wywalczył drugie miejsce w konkursie L. Gratulujemy zawodnikowi udanego przejazdu i życzymy dalszych sukcesów.

Po konkursie L odbyła się kolejna ciekawa konkurencja, w której było widać potęgę i siłę koni zimnokrwistych. Była to Sportowa Zrywka Drewna. Zawodnicy na czas musieli pokonać tor przeszkód. Nie łatwo jest manewrować zaprzęgniętym koniem, który ciągnie za sobą ponad 2 m drewno. Siła koni była tak ogromna, że przeszkoda składająca się z leżącej kłody kilkakrotnie nie wytrzymała naporu końskiej siły.

Ostatnią konkurencją zawodów był jak zawsze cross, na który wszyscy zawsze czekają z niecierpliwością.
Malownicza trasa po kaszubskich wzgórzach z widokiem na jezioro zawsze wprawia w zachwyt. Na crossie większość zawodników poradziła sobie bez problemu. Nawet woda nie sprawiała trudności. Konie dzielnie w nią wgalopowywały, co niektóre z takim impetem, że gubiły ochraniacze.
Jako reprezentanci Zabookuj spełniliśmy się także w roli wyławiaczy ochraniaczy z wody 😉
Niestety niefortunny pech spotkał zawodniczkę Paulinę Pontus na klaczy Kojota. Klacz z pełnego galopu, a w zasadzie cwału, z górki, odmówiła skoku przez opony. Nie ma opcji, nie było to do wysiedzenia… Mimo groźnie wyglądającego upadku, zawodniczce nic się nie stało i po konkursie mogła wykonać skok posłuszeństwa.

Jak zawsze było nam miło gościć w tym malowniczym miejscu. Atrakcyjne nagrody, miła atmosfera,  przepyszna grochówka, chłodnik czy chleb ze smalcem, to tylko niektóre z powodów dla który warto przyjechać na zawody do Stadniny Koni Kolano.
W imieniu całego zespołu Zabookuj dziękujemy organizatorom za zaproszenie i do zobaczenia za rok!

AK

Komentarze

Prześlij nam newsa