Sport

Zawodnik z Pomorza Mistrzem Polski Juniorów 2019!

W dniach 12-15 września 2019 roku w Klubie Jeździeckim Osadkowski w Jakubowicach po raz kolejny wyłoniono Mistrzów Polski w skokach przez przeszkody. Wyłowiono Mistrzów Polski w skokach przez przeszkody w kategorii: Dzieci, Juniorzy, Młodzi Jeźdźcy, Seniorzy oraz Ladies Cup.

Wielki sukces odniósł zawodnik z Pomorza, Aleksander Lewandowski, który zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii Juniorów. Warto podkreślić fakt, że zawodnik startował po raz pierwszy w zawodach tak dużej rangi! Aleksander dosiadł swojej 10 letniej klaczy rasy belgijskiej Jazzmir Van Het Halderhof, wnuczki legendarnego Nabab De Reve. Zawodnik ukończył finał z zaledwie 9 punktami karnymi. Podczas całych zawodów zanotował 3 czyste i najszybsze przejazdy. Srebrny i brązowy medal przypadł amazonkom: Oldze Skrobacz i Julianie Susce.

Aleksander zwany przez znajomych Olkiem, na co dzień trenuje w Stajni Atlanta w Łukocinie (woj,pomorskie) pod okiem Wiesława Hartmana, srebrnego medalisty z Olimpiady w  Moskwie.  16-letni Aleksander swoją przygodę z końmi rozpoczynał zaledwie 4 lata temu, w ciągu 2 lat zdobył trzecią klasę sportową, srebrną odznakę jeździecką i wystartował w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Przypomnijmy wywiad z zawodnikiem sprzed dwóch lat <KLIK> Gratulujemy zawodnikowi i życzymy dalszych sukcesów!

Mistrzem Polski Seniorów został Wojciech Wojcianiec na klaczy Chintablue. Wice Mistrzem Polski został Michał Kaźmierczak, który dosiadał Cissala F. Brązowym medalistą Mistrzostw Polski został Krzysztof Ludwiczak na Cors Blue. W tym roku nie startował Jarosław Skrzyczyński, który w tym samym czasie przygotowywał konie do startu ł w Mistrzostwach Świata Młodych Koni. Niestety jego podstawowy koń Chacchlana nadal pauzuje.

Więcej wyników:   <KLIK>