Sport

Cavaliada Poznań 2019

Cavaliada Poznań 2019

Konkurs Speed & Music zaliczany do grupy D światowego rankingu drugi raz z rzędu wygrał Felix Hassmann z Niemiec na Sl Brazonado. Drugie miejsce po fenomenalnej jeździe zajęła Natalia Czernik na Everdi. Trzeci był Jur Vrielling (NED) na Dallas VDL.

W widowiskowym konkursie szybkości Speed & Music pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, pod patronatem medialnym Radia ESKA wystartowało 40 par. Natalia Czernik, która na Everdi wystartowała jako 4, utrzymywała prowadzenie przez większość konkursu i wydawało się, że już nikt nie pobije tego wyniku. Przedostatnia, zeszłoroczna zwycięska para konkursu Speed & Music Felix Hassman na Sl Brazonado mimo jednej zrzutki, ale dzięki szybkiej, krótkiej i płynnej jeździe, sięgnęła po ponowne zwycięstwo.

– To był konkurs na światowym poziomie. Nie mogę uwierzyć, że udało mi się go ponownie wygrać. Miałem wielu, bardzo dobrych rywali, co sprawiało, że była to dla mnie jeszcze lepsza zabawa. Jutro start w Grand Prix, gdzie mam nadzieję na bezbłędny przejazd – powiedział Felix Hassmann.

Drugi konkurs pierwszej eliminacji Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi o nagrodę Mercedes-Benz Duda-Cars, pod patronatem firmy Agros wygrał Piotr Mazurek. Po wczorajszym zwycięstwie Adriana Kostrzewy, to właśnie ta dwójka zajmuje ex aequo pierwsze miejsce w rankingu HPP. Trzeci jest Ireneusz Kozłowski, a czwarty Wiesław Sadowski i Krzysztof Maciak.

Sztafetę CAVALIADA Future o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol wygrała drużyna w składzie Nel Skotarczak na Frankenhoeh’s Mylord, Hanna Kuczkowiak na Wrangler Forest i Dawid Skiba na Santorini L.

Rywalizacja w konkurencji paraujeżdżenie zakończona. Na najwyższym stopniu podium stanęła Monika Bartyś na koniu Caspar. Srebro wywalczyła Magdalena Cycak, która dziś na Sybilla miała miejsce pierwsze. Brązowy medal trafił do Bartosza Kabacińskiego i konia Alians.

Konkurs Intermediate I wygrała Sandra Sysojeva na Furst. Drugie miejsce zajęła Magdalena Zalewska na Quintessenz Sas, a trzecie Agnieszka Wiśniewska na  koniu Tara.

Wyniki

Komentarze

Prześlij nam newsa