Sport

II Eliminacja Halowego Pucharu Polski Powożenia Zaprzęgami Czterokonnymi podczas CAVALIADA Lublin 2020

21.01.2020

II Eliminacja Halowego Pucharu Polski Powożenia Zaprzęgami Czterokonnymi podczas CAVALIADA Lublin 2020

Adrian Kostrzewa i Piotr Mazurek przystąpią do drugiej eliminacji Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi jako liderzy, z tą samą ilością punktów. Kogo jeszcze zobaczymy w CAVALIADA Driving Tour?

Przed nami II Eliminacja Halowego Pucharu Polski Powożenia Zaprzęgami Czterokonnymi, która odbędzie się w dniach 30.01-02.02.2020 podczas CAVALIADA Lublin 2020. W rankingu pierwsze miejsce ex aequo zajmują: Adrian Kostrzewa i Piotr Mazurek (po 45 punktów). 11 punktów straty do liderów ma Ireneusz Kozłowski, a na czwartych pozycjach są: Wiesław Sadowski i Krzysztof Maciak. Całą piątkę zobaczymy już niebawem w Lublinie.

Zawodnicy zmierzą się ze sobą w dwóch konkursach zręczności powożenia z elementami maratonowymi. Pierwszy z nich odbędzie się już w czwartek o godzinie 19:15, a drugi w sobotę o 16:15. Konkursy rozgrywane są na zasadzie konkursów dwunawrotowych szybkości  z punktami karnymi przeliczanymi na karne sekundy. Do drugiego nawrotu kwalifikuje się trzech najlepszych zawodników. Kolejność startu w drugim nawrocie jest odwrotna do zajmowanych miejsc po pierwszym nawrocie. O miejscach pierwszej trójki decyduje wynik drugiego nawrotu.

————————————————————

15.01.2020

CAVALIADA Lublin już za dwa tygodnie

Już 30 stycznia rozpocznie się CSI2* CAVALIADA Lublin – wielkie święto jeździectwa. Po raz ósmy na terenie Targów Lublin w dniach 30.01-02.02.2020 kibice będą mogli podziwiać najlepszych zawodników czterech konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, ujeżdżenia, powożenia i WKKW. Nie zabraknie rozrywkowych konkursów specjalnych, takich jak: Venus vs. Mars (kobiety kontra mężczyźni), Potęga Skoku czy szybki i muzyczny Speed & Music. CAVALIADA w Lublinie to także drugi etap Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, a także we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

Z pozycji lidera LOTTO Eventing Tour w Lublinie wystartuje Daria Kobiernik, która w świetnym stylu wygrała pierwszy etap HPP w Poznaniu. Co ciekawe, to pierwsza amazonka w historii Cavaliady, która wystartowała w trzech konkurencjach jeździeckich podczas jednych zawodów. Darię w akcji zobaczymy również w Lublinie:

Ideal Girl w Poznaniu spisała się doskonale. To prawdziwa specjalistka od tego typu konkursów. Po takim początku bardzo optymistycznie patrzę na nasz start w Lublinie. Zabieram tam również konie skokowe: Winchestera, Ogano’s Boy, Venus, a także Gin Bean’a, z którym wystartuje w ujeżdżeniu. Bardzo dobrze wspominam zeszłoroczną Cavaliadę w Lublinie, ponieważ to właśnie tam zdobyłam swoje pierwsze punkty do światowego rankingu – mówi Daria Kobiernik.

Czterodniowy program w większości wypełnią konkursy w skokach przez przeszkody podzielone na trzy rundy: małą, średnią i dużą. W tym roku pula nagród jest rekordowa jak na zawody dwugwiazdkowe i wynosi 311 000 PLN, z czego 200 000 PLN przypada na dwa konkursy zaliczane do światowego rankingu i CAVALIADA Tour – piątkową dużą rundę (145 cm, z rozgrywką) i niedzielne Grand Prix o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego (145 cm, z rozgrywką).

Oprócz widowiska sportowego, organizatorzy przygotowali emocjonujące pokazy, które odbędą się w sobotę o godzinie 17:30. Nie zabraknie również uwielbianych przez kibiców rozgrywek dzieci na kucach – CAVALIADA Future, a także konkursu sztafet. Od czwartku do niedzieli zapraszamy również na Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich.

Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, jest bezpłatny program dla grup szkolnych i przedszkolnych. W piątek, 31 stycznia dzieci będą mogły podziwiać najlepszych polskich zawodników i zagraniczne gwiazdy „w akcji” na parkurze. Każda grupa otrzyma opiekuna, który ułatwi poruszanie się zarówno po arenie głównej, jak i po terenach targowych. Więcej informacji na stronie www.cavaliada.pl.

CAVALIADA Lublin 30.01-02.02.2020 r.
Targi Lublin, ul. Dworcowa 11
Bilety dostępne na stronie
www.tobilet.pl  a także w salonach EMPIK

—————————————————

03.01.2020

Rekordowa pula nagród na Cavaliadę w Lublinie

Otwarty jest już system zgłoszeń na zawody CSI podczas kolejnego etapu CAVALIADA Tour 2019/2020 – ten odbędzie się na Targach Lublin w dniach 30 stycznia – 2 lutego.

Program sportowy składa się z trzech rund: małej, średniej i dużej oraz dwóch konkursów specjalnych.

Duża runda rozpoczyna się w czwartek popołudniu konkursem 140 cm. W kolejnych dniach aż dwa konkursy tej rangi będą zaliczane do światowego rankingu i CAVALIADA Tour – piątkowa duża runda (145 cm, z rozgrywką) i niedzielne Grand Prix (145 cm, z rozgrywką).

Średnia runda to dwa konkursy kwalifikacyjne 130 cm, oraz dwa finały 135 cm – klasyczny dwufazowy i prestiżowy Speed & Music (sobota wieczór).

Mała runda to szansa dla mniej doświadczonych par – konkursy 120 cm z finałem 125 cm.

Nie zabraknie ulubionych konkursów publiczności, jak Venus vs Mars (czwartek wieczorem) i Potęga Skoku (piątek wieczorem).

Pula nagród jest rekordowa jak na zawody dwugwiazdkowe i wynosi 311 000 PLN. Najwyżej premiowane konkursy to:

  • Grand Prix 145 (ranking FEI i CAVALIADA Tour) – 100 000 PLN
  • Duża Runda 145 (ranking FEI i CAVALIADA Tour) – 100 000 PLN
  • Speed & Music – 20 000 PLN
  • Potęga Skoku – 18 000 PLN
  • Venus vs Mars – 10 000 PLN
  • Finał Średniej Rundy – 15 000 PLN
  • Finał Małej Rundy – 10 000 PLN

Zgłoszenia polskich zawodników przez PZJ na maila zgloszenia@pzj.pl

Każdy z zawodników może zgłosić trzy konie plus czwartego na Potęgę Skoku.

Komentarze

Prześlij nam newsa