Sport

Ponad pół miliona w puli CSI CAVALIADA w Warszawie

Ponad pół miliona w puli CSI CAVALIADA w Warszawie

Światowa Federacja Jeździecka zatwierdziła propozycje zawodów CAVALIADA w Warszawie, które odbędą się w dniach 12-15 marca. W puli nagród jest 530 300 PLN, a program jest jak zawsze atrakcyjny dla zawodników i emocjonujący dla kibiców.

Podobnie jak rok temu, zawody międzynarodowe w skokach zostały podzielone na dwie rangi – CSI3*W i CSI1*. To spowoduje, że po pierwsze obok profesjonalistów będą mogli wystartować mniej doświadczeni zawodnicy, a po drugie, Ci pierwsi będą mogli przywieźć ze sobą większą liczbę koni.

CSI3*W podporządkowane będzie zmaganiom w finale Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata oraz finałowi CAVALIADA Tour. Puchar Świata to wszystkie konkursy dużej rundy. Zgodnie z regulaminem rywalizacja rozpoczyna się w czwartek od konkursu szybkości, dalej w piątek odbędzie się konkurs 150 cm z rozgrywką i po dniu odpoczynku zawodnicy zmierzą się w niedzielnym Grand Prix (155 cm). Piątkowy i niedzielny konkurs Pucharu Świata będą też decydowały o ostatecznych wynikach CAVALIADA Tour. W piątek będzie to ostania – siódma eliminacja (z siedmiu konkursów liczą się cztery najlepsze wyniki), a w niedzielę rozegrany zostanie finał, gdzie punkty mnożone są razy dwa.

Przypomnijmy, że w ramach CAVALIADA Tour zostaną przyznane nagrody w klasyfikacji: najlepszy zawodnik CAVALIADA Tour 2019/2020 (pula 60 000 PLN), najlepszy zawodnik CAVALIADA Tour 2019/2020 do lat 21.

Dwa konkursy pucharowe oraz sobotni Speed & Music zaliczane będą do światowego rankingu. Zwycięzca Grand Prix z pulą bliską 200 000 PLN otrzyma 80 punktów LR. Zwycięzcy piątkowej dużej rundy i Speed & Music po 50. W programie trzech gwiazdek znalazły się też trzy konkursy 140 cm z sobotnim finałem o puli 40 000 PLN oraz czwartkowa Potęga Skoku.

Dodatkiem do programu sportowego jest CSI1*. To oznacza łatwiejszy dostęp do startu (konie nie potrzebują paszportów FEI). Każdy chętny do udziału może zgłosić tu dwa konie, aby wystartować na nich w czwartek i sobotę w klasie 125 cm oraz w niedzielnym, dwunawrotowym finale o wysokości 130 cm. W ramach tej rundy odbędzie się też lubiany przez publiczność konkurs kolejnych eliminacji – Venus vs Mars.

Zgłoszenia polskich zawodników przez PZJ email: zgloszenia@pzj.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa