Sport

Weekend pokazów i gwiazdy na CAVALIADZIE w Krakowie

Weekend pokazów i gwiazdy CAVALIADZIE w Krakowie

CAVALIADA Kraków już w ten weekend. Tradycyjnie, oprócz części sportowej, która znacznie wypełnia czterodniowy program zawodów, nie zabraknie pokazów. W tym roku na TAURON Arenie wyjątkowo będzie je można zobaczyć przez dwa dni – w sobotę i w niedzielę. Co będzie czekać kibiców w pokazowej części programu? Zobaczcie sami.

W sobotę o 17:30 przed krakowską publicznością wystąpi parada wspaniałych, kolorowych zaprzęgów. Miłośnicy powożenia z regionu w strojach ludowych zaprezentują tradycyjne zaprzęgi krakowskie, podhalańskie, lachowskie, a także eleganckie powozy w stylu angielskim i węgierskim. Dynamiczny pokaz w zaprzęgach sportowych zaprezentują nam konie rasy huculskiej. Zobaczymy też tradycyjne zaprzęgi gospodarskie ciągnięte przez koniki polskie.

Przy okazji warto wspomnieć o akcji bicia rekordu cavaliadowej publiczności, którą organizatorzy zapowiedzieli w czasie CAVALIADA Kraków. Dla każdego kibica, który przyjdzie na zawody w sobotę, będzie czekać mały upominek.

W niedzielę o godzinie 13:00 na arenie pojawią się konie arabskie ze Stadniny w Michałowie. Następnie będziemy świadkami bajecznego pokazu La Pattat Dutka & Franczak Horse Show. Występy grupy na koniach kaskaderskich to połączenie dresażu z woltyżem w emocjonującym, zabawnym i pełnym zwrotów akcji pokazie.

Piękno i precyzja najtrudniejszych elementów ujeżdżeniowych w magicznej aranżacji muzyki filmowej oraz energetyczne i szalone ewolucje na koniach w pełnym galopie w rockowym klimacie. Nie zabraknie również naturalnego jeździectwa pokazującego więź łączącą konia z człowiekiem.

Na pokazy zaprasza Małopolski Związek Hodowców Koni, Polski Związek Hodowców Koni i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Gwiazdy na CAVALIADZIE  Kraków 2020

Wielkie Jeździeckie Święto, czyli CAVALIADA Kraków, które odbędzie się w dniach 20-23.02.2020 roku, przyciągnęło na start zawodników z: Białorusi, Belgii, Bułgarii, Estonii, Niemiec, Grecji, Łotwy, Litwy, Luksemburga, Polski, Rosji, Słowacji i Ukrainy. Spośród 200 zawodników i 400 koni zgłoszonych do CSI2*-W Kraków 2020, organizatorzy wyselekcjonowali 290 par.

Najliczniejsza grupa to oczywiście Polacy. Z pierwszej dziesiątki rankingu PZJ będzie aż ośmiu zawodników. Listę otwiera lider tego zestawienia, Mistrz Polski i jednocześnie obrońca zdobywcy Grand Prix Krakowa – Wojciech Wojcianiec. Publiczność będzie też mogła podziwiać 6-krotnego zwycięzcę CAVALIADA Tour – Jarosława Skrzyczyńskiego. Będę medaliści ostatnich mistrzostw Polski seniorów – Michał Kaźmierczak i Krzysztof Ludwiczak, najwyżej sklasyfikowany w rankingu Pucharu Świata Polak Maksymilian Wechta oraz ulubieniec fanów CAVALIADY Adam Grzegorzewski. Stawkę tych sław uzupełnia nowa gwiazda, aktualny lider CAVALIADA Tour Seweryn Murdzia.

Mamy nadzieję, że podobnie jak w Lublinie, tym utytułowanym kroku dotrzymywać będą najlepsi Polscy juniorzy: zwyciężczyni Grand Prix Lublina Aleksandra Kierznowska, mistrz Polski tej kategorii Aleksander Lewandowski i Juliana Suska. Krakowska publiczność dopingować będzie też najlepszych skoczków ze swojego miasta, a wśród nich aktualną młodzieżową mistrzynię Polski Monikę Grundkowską oraz dwukrotnego brązowego medalistę Mistrzostw Polski seniorów Michała Ziębickiego.

Z zagranicznych ekip najliczniejsze i najlepsze składy zgłosili Estończycy i Węgrzy. Zawodnicy tych narodowości są na czele tabel Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i zapewne chcą w Krakowie zwiększyć swoje szanse na udział w Finale Pucharu Świata, który odbędzie się w Las Vegas. Przypomnijmy, że o punkty do LEC będzie można powalczyć przy okazji niedzielnego Grand Prix.

Liderem subligi północnej jest w tej chwili Paul-Richard Argus, a razem z nim, z Estonii przyjeżdżają: zeszłoroczny uczestnik Finału Pucharu Świata w Goeteborgu, trzeci w rankingu CAVALIADA Tour Kullo Kender i najbardziej utytułowany zawodnik tego kraju – Gunnar Klettenberg.

Ze zgłoszonych Węgrów, w sublidze południowej na pierwszym miejscu sklasyfikowana jest Mariann Hugyecz, a na trzecim Gábor Szabo Jr. Oboje to zawodnicy bardzo doświadczeni, którzy mają na swoim koncie zwycięstwa w Pucharach Narodów oraz udział w finałach Pucharu Świata i Mistrzostwach Europy. Z czołówki Ligi Europy Centralne Pucharu Świata w Krakowie pojawią się też Rumun Andrea Herck, Rosjanin Egor Shchibrik i mistrz Litwy Irmantas Grikienis.

Inne, doskonale znane zagraniczne gwiazdy CAVALIADA Kraków to zwycięzca Grand Prix Poznania 2016, trzeci zawodnik Derby Hamburga Marcel Ewen z Luxemburga i powracający po krótkiej przerwie na nasze areny skoczek i showman Vladimir Beletskiy, który niedawno wszedł w skład drużyny Hamburg Giants na rozgrywki Global Champions League.

Wszystkich fanów jeździectwa i dobrej zabawy zapraszamy na cztery dni wspaniałych, sportowych zmagań. Od 20-23 lutego na TAURON Arena Kraków.

Bilety dostępne na www.tobilet.pl

Rodzaje biletów i cennik:

Sobota 22.02 – sport trybuna górna (CAŁY DZIEŃ) – 99 PLN

Sobota 22.02 – sport trybuna główna (CAŁY DZIEŃ) – 139 PLN

Sobota 22.A02 – trybuna VIP – 650 PLN

Sobota 22.02 sport trybuna główna sesja wieczorna – 115 PLN

Niedziela 23.02 sport trybuna górna – 89 PLN

Niedziela 23.02 sport trybuna główna – 125 PLN

Niedziela 23.02 trybuna VIP – 650 PLN

Więcej informacji o wydarzeniu i biletach

Komentarze

Prześlij nam newsa