Sport

Medale Mistrzostw Polski 2020 w skokach rozdane

W dniach 10-13 września w Jakubowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody.
Na pewno były to nieco inne Mistrzostwa niż w ubiegłym roku. W związku z epidemią koronawirusa zawody jeździeckie nie odbywały się przez kilka miesięcy. Cały plan treningowy jeźdźców i ich koni musiał zostać zmodyfikowany.

Mistrzostwa rozegrano w kategoriach: Dzieci, Juniorzy, Młodzi Jeźdźcy, Seniorzy oraz w kategorii Ladies. Niemal w każdej kategorii wiekowej ciężko było przewidzieć zwycięzcę. Parkur ustawiony przez Arkadiusza Weckwerta okazał się trudnym wyzwaniem.

W kategorii Dzieci Mistrzynią Polski została Iga Biegalska prezentująca SKJ Sopot. Srebrny medal wywalczyła Zuzanna Prymek, a brązowy Olga Tuliszkiewicz.

W rywalizacji Juniorów zdominowały dziewczyny, zajmując dziesięć pierwszych miejsc. Tytułu Mistrza Polski nie udało się obronić Aleksandrowi Lewandowskiemu, który pod dwóch półfinałach był drugi. Niestety finał nie mógł zaliczyć do udanych. Mistrzynią Polski Juniorów została Juliana Suska. I Wicemistrzynią została Aleksandra Wypchło. Brązowy medal w juniorach wywalczyła Marta Wypiór.

Kategorie Młodych Jeźdźców również należała do Pań. Tytuł Mistrzyni Polski 2020 przypadł  Gabrieli Bado. Drugie miejsce i tytuł Wicemistrzyni Polski powędrował do Julii Jaglarz. II Wicemistrzem Polski został Filip Lewicki.

Jako ostatni zaprezentowali się zawodnicy należący do kategorii Seniorów. Ubiegłoroczny zwycięzca, Wojciech Wojcianiec obronił tytuł Mistrza Polski. Zawodnik pokazał klasę wspaniałą jazdą. Wszystkie cztery przejazdy przejechał na czysto. W finale startował na klaczy Chintablue.  Srebrnym medalistom Mistrzostw Polski został Jarosław Skrzyczyński, który w finale dosiadał Chacco Amicor. Brązowy medal Mistrzostw Polski powędrował do naszego trenera kadry, Krzysztofa Ludwiczaka.

<Pełne wyniki>

KK

 

Komentarze

Prześlij nam newsa