Sport

Baborówko Horse Sale Show – rekordowa liczba zgłoszeń na zawody

193 zawodników na 275 koniach będzie rywalizować w LOTTO Baborówko Horse Sale Show w ostatni weekend września. W programie zawodów znalazły się trzy konkursy międzynarodowe w klasach CCI4*-S, CCI3*-S i CCI2*-S oraz trzy konkursy krajowe na poziomie CNC 1*, CNC 100 i CNC 90. W ich ramach rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski WKKW seniorów i młodych jeźdźców oraz finał Pucharu Polski WKKW, odbywający się w tym roku w czterech kategoriach.

W najwyższej klasie zawodów CCI4*-S rywalizować będą 53 pary, w tym znakomici zawodnicy z TOP 100 Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej: stały bywalec Baborówka, Andreas Dibowski (GER) – Mistrz Świata i wielokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich czy Maxime Livio (FRA) – zawodnik znajdujący się obecnie na 38 pozycji w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. W tym konkursie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski WKKW seniorów, dlatego na jego starcie stawią się także najbardziej utytułowani polscy WKKW-iści. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Paweł Spisak, który w konkursie wystartuje na swoim podstawowym koniu Banderasie. Do grona faworytów na pewno trzeba zaliczyć wicemistrzów z 2019 roku – Mateusza Kiempę i Joannę Pawlak. Ze względu na zmianę kategorii, po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski WKKW seniorów wystartuje w tym roku troje zawodników: reprezentantka Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko Małgorzata Cybulska na koniu Chenaro 2, Roksana Fortuniak na koniu Gea S oraz Michał Hycki na koniu Moonshine. Bardzo cieszy najwyższa od wielu lat frekwencja w konkursie mistrzowskim, w tym roku w Mistrzostwach Polski WKKW seniorów będziemy podziwiać zmagania aż 16 par.

W konkursie CCI3*-S rywalizować będą 43 pary z 12 krajów, w tym Maj-Jonna Ziebell (GER), która wystartuje na klaczy Chiquita, zakupionej na aukcji w Baborówku w 2018 roku. W ramach tego konkursu zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski WKKW młodych jeźdźców, do których zgłoszonych zostało 11 par. W tej kategorii wiekowej również od kilku lat nie było tak dobrej frekwencji, a na starcie zobaczymy oprócz faworytki Julii Gillmaier zobaczymy kilku zawodników, którzy będą debiutować na poziomie CCI3*-S.

Aż 47 par reprezentujących 10 krajów, stanie na starcie konkursu CCI 2*-S, z czego 21 par będą rywalizować w barwach biało-czerwonych.

Podczas LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020 rozegrany zostanie także finał Pucharu Polski WKKW 2020. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w tym roku rozegranych zostało 11 eliminacji w ramach 4 kategorii – juniorów (finał w konkursie CCI2*-S), juniorów młodszych (finał w konkursie CNC 1*), młodzików (finał w konkursie CNC 90) i w kategorii open (finał w konkursie CCI2*-S).

Ze względu na tak dużą liczbę zgłoszeń LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020 rozpocznie się już w czwartek ujeżdżeniem w klasach CCI2*-S i CCI3*-S. W piątek odbędą się próby ujeżdżenia w pozostałych klasach, w sobotę – próby terenowe, a w niedzielę – skoki przez przeszkody i ceremonie zwycięzców.

Więcej informacji na:

www.bhss.baborowko.pl

https://www.facebook.com/BaborowkoHorseSaleShow/

https://www.instagram.com/eventing_baborowko/

————————————————–

08.09.2020

Rosnące z roku na rok zainteresowanie polskimi końmi sportowymi wśród polskich i zagranicznych zawodników oraz większa chęć właścicieli i hodowców, aby wybierać aukcję jako sposób sprzedaży wierzchowców, pokazuje, że obrany cztery lata temu kierunek przez organizatorów aukcji w Baborówku, był słuszny. Potwierdzeniem tego mogą być ostatnie sukcesy koni prezentowanych w poprzednich latach na aukcji w Baborówku, w tym zwycięstwo sprzedanej do stajni Andreasa Dibowskiego klaczy Chiquita, która w niedawno zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na poziomie CCI3*-S pod niemiecką zawodniczką Maj-Jonna Ziebell.

Niestety, w tym roku, z uwagi na nieustabilizowaną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020 wraz z właścicielami i hodowcami wyselekcjonowanych koni podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji aukcji koni sportowych. Podczas wydarzenia zgodnie z planem odbędą się międzynarodowe i krajowe zawody WKKW, a w ich ramach rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski WKKW seniorów i młodych jeźdźców oraz finał Pucharu Polski WKKW.

– Decyzja o odwołaniu w tym roku aukcji była bardzo trudna. Chcieliśmy, aby aukcja, a w szczególności licytacja, mogły odbyć się zgodnie z naszą dotychczasową wizją, wykorzystując cały potencjał tej formy sprzedaży koni, przy pełnej publiczności oraz w atmosferze sobotniego wieczoru w naszej zabytkowej stodole. W obecnej sytuacji  ze względów bezpieczeństwa niestety nie byłoby to możliwe. Wierzymy, że za rok piąta edycja aukcji koni sportowych odbędzie bez przeszkód, a w tym roku zapraszamy do Baborówka na sportowe emocje podczas Mistrzostw Polski WKKW i Finału Pucharu Polski WKKW. – mówi Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów.

Podczas LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020 w dniach od 25 do 27 września 2020 r. na zmodernizowanej infrastrukturze sportowej Ośrodka Jeździeckiego w Baborówku odbędą się trzy konkursy międzynarodowe: CCI4*-S, CCI3*-S i CCI2*-S oraz konkursy krajowe: CNC 1*, CNC 100 i CNC 90. W ich ramach rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski WKKW seniorów i młodych jeźdźców oraz finał Pucharu Polski WKKW. Zawody rozegrane zostaną w klasycznym formacie: w piątek odbędą się próby ujeżdżenia, w sobotę – próby terenowe, a w niedzielę – skoki przez przeszkody i ceremonie zwycięzców.

Więcej informacji na:

www.bhss.baborowko.pl

https://www.facebook.com/BaborowkoHorseSaleShow/

https://www.instagram.com/eventing_baborowko/

Komentarze

Prześlij nam newsa