Sport

Warsaw Jumping po pierwszym dniu zawodów

Trzy konkursy w skokach i ujeżdżenie na poziomie Grand Prix otworzyły pierwszy dzień zawodów WARSAW JUMPING.

Dziś na parkurach rywalizowały dwie kategorie młodych koni i Mała Runda. Konkurs otwarcia dla pięciolatków wygrała Matylda Malepszy na koniu Cord-M (SP, Correro x Che Guevara L). To zwycięstwo cieszy tym bardziej że koń ten został wyhodowany w Polsce. Miejsce drugie zajął Szymon Stasiak z KJ Olmet-OstSped Ostrów Wielkopolski na ogierze Digisport Cascadel, a trzecia była amazonka ZKJ Przylep-Lotnisko Daria Kobiernik na klaczy Donna Neva S.

Wśród sześciolatków triumfował należący do pana Grzegorza Mieleńczuka, a wyhodowany w Holandii ogier Jason VDL (KWPN, Dakar VDL x Diamant de Semilly). Dosiadał go aktualny mistrz Polski Wojciech Wojcianiec z KJ Melloni Horses, który poprowadził go bardzo precyzyjnie.
W drugiej fazie, w której liczył się czas, jego jazda była nie tylko krótka i szybka, ale przede wszystkim niezwykle płynna i to zapewniło parze zwycięstwo. Na miejscu drugim uplasował się Dawid Skiba (KJ Agro-Handel Śrem) na klaczy Cohiba L (ta klacz wyhodowana przez pana Jana Ludwiczka dwa tygodnie temu wygrał Mistrzostwa Polski Młodych Koni), a na trzecim Szymon Stasiak (KJ Olmet-OstSped Ostrów Wielkopolski) na ogierze Collins S.

Dzisiejsza Mała Runda (konkurs 120 cm na punkty i czas) to pojedynek młodości
z doświadczeniem. Ostatecznie górą były młode amazonki. Wygrała 16-latka z Sopockiego Klubu Jeździeckiego – Zuzanna Sterczyńska na klaczy Ariana. Para ta dobrze spisywała się w tym sezonie, wygrywając konkursy na podobnym poziomie trudności na silnie obsadzonych zawodach w KJ Lotar Biskupiec i PLJ podczas Gałkowo Masters. Druga była kadrowiczka kategorii dzieci – Eliza Zawadzka z Fundacji Stajnia Ludwiczak na klaczy Cabona. Trzecie miejsce przypadło doświadczonej parze KJ Agro-Handel Śrem – Dawidowi Skibie na Santorini L.

Wieczorem na arenę w Warszawie wkroczyli zawodnicy ujeżdżenia. Najlepsze noty otrzymała dziś złota medalistka mistrzostw Polski – Magdalena Jura z Ludowego Klubu Jeździeckiego Lewada na wałachu Ron. Wynik pary to 70,980. Druga była Żaneta Skowrońska-Kozubik (Ludowy Klub Jeździecki Lewada) dosiadająca konia Romantic P z wynikiem 67,660. Miejsce trzecie z rezultatem 65,240 zajęła para KJ Lider – Mateusz Cichoń i wałach Hertzregent.

„Wygrała dziś Magdalena Jura. Jej przejazd był pełen decyzji, dokładności, wysokiego stopnia zebrania i dokładnie wykonanych figur. Koń był bardzo dobrze przygotowany do tej trudnej próby. Wszystkie przejścia były przygotowane i wykonane precyzyjnie. Właściwie w przejeździe nie było żadnego błędu, a odchylenia od najwyższych ocen, które można było za dany ruch dostać były nieznaczne. Zawodniczka była niezwykle skupiona i skoncentrowana na jak najlepszym wykorzystaniu potencjału konia, na którym startuje.” – powiedział sędzia prowadzący konkurs – Pan Krzysztof Tomaszewski.

W czwartek areną WARSAW JUMPING zawładną skoczkowie. Bardzo ważny będzie konkurs Średniej Rundy, który wyłoni najlepszych zawodników do piątkowego konkursu szybkości
i niedzielnego finału tej kategorii. W konkursie Dużej Rundy zobaczymy w jakiej formie są pary przygotowujące się do niedzielnego Grand Prix. Atrakcją wieczoru (godzina 21:00) będzie konkurs Barier o charakterze potęgi skoku.

Strona internetowa wydarzenia: www.warsawjumping.pl

Transmisja online: https://www.youtube.com/channel/UCGdtylOkoO3wMuSpHaDbCeQ/videos

Wyniki: http://warsawjumping.pl/wyniki-2/

Komentarze

Prześlij nam newsa