Hodowla

Premiowanie źrebiąt i wystawa koni ras szlachetnych – Bolesławowo 2020

 Premiowanie źrebiąt i wystawa koni ras szlachetnych – Bolesławowo 2020

Jak co roku, tym razem 26 września w Zespole Szkół Rolniczych w Bolesławowie koło Skarszew odbyło się premiowanie źrebiąt i wystawa koni ras szlachetnych.

               W tym roku na listach znalazło się 19 źrebiąt z rocznika 2020. Najmłodsze źrebięta miały zaledwie 2 miesiące, najstarsze źrebię było urodzone 1 stycznia. Przedstawione zostało potomstwo po ogierach takich jak: Lasko, Corvus Z, Paco, Calico, Up to Date, Bandos, Castigo de Amor, Farezzo B, Wembley, Verdinale, Bandos, Cassat i Nobel. Czempionem w ogierkach został Assalio, po Lasko, od Azalia po Halogen. Hodowcą i właścicielem ogiera jest Paweł Stencel z Tczewa. Ogierek Assalio wraz z ogierkiem Nil otrzymał identyczną notę 19,5 pkt. Oba ogierki miały identyczną notę za typ – 5 punktów, pokrój 4,5 , ruch 5 i zdrowie i rozwój 5.  Po ponownej naradzie komisji drugie miejsce przypadło ogierkowi Nil. Nil wyhodowany przez Pana Mariusza Szadzińskiego z Łupawy. Jest to syn ogiera Calico i klaczy Niagara po Corvallo.
Pokaz i premiowanie źrebiąt to bardzo dobry sprawdzian dla hodowcy.  Biorąc udział w premiowaniu mogą porównać swoje źrebięta na tle innych z tego samego rocznika. Osoby, które zastanawiają się nad pokryciem swoich klaczy mają możliwość porównać potomstwo poszczególnych ogierów.

Po prezentacji najmłodszego końskiego pokolenia nadszedł czas na wystawę koni ras szlachetnych. Jako pierwsze pojawiły się konie roczne i dwuletnie połączone w jedną kategorię. Czempionką została klacz ciemnokasztanowata Helusia, której hodowcą i właścicielem jest gospodarz wydarzenia czyli Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego, Bolesławowo. Helusia to córka urodziwego gniadego ogiera Colinero i klaczy Horda po Szereg.
W następnego kategorii klaczy 3-8 letnich zwyciężyła klacz Alcora, której hodowcą jest wójt gminy Tczew, Krzysztof Augustyniak, a właścicielem Michał Kowalski z Boroszewa. Alcora to gniada klacz, córka Corvusa Z i klaczy Alida po Day Dream II S.
Czempionką klaczy starszych została 9 letnia klacz Villa Rosa, rasy wielkopolskiej. To córka ogiera Landor i klaczy Visa po Madok. Hodowcą klaczy jest Pani Agnieszka Janus, a właścicielem Pani Jolanta Ziółkowska. Pomorskie Związek Hodowców Koni od kilku lat organizuje wystawę klaczy starszych.  Na kolejną wystawię i premiowanie źrebiąt zapraszamy za rok.

KK

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć autorstwa Eljjot Photography. Prosimy o nie kopiowanie i nie udostępnianie zdjęć. Zdjęcia są własnością fotografa. Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem zdjęć prosimy o kontakt.

 

 

 

 

Komentarze

Prześlij nam newsa