Sport

Warsaw Jumping – Jarosław Skrzyczyński wygrał pierwszą kwalifikację do Grand Prix

Drugi dzień Warsaw Jumping upłynął pod znakiem jeździeckiej konkurencji skoki przez przeszkody. Najważniejszym konkursem była klasa 140 cm, w której zawodnicy walczyli nie tylko o pulę nagród 30 000 złotych, ale i o prawo startu w niedzielnym Grand Prix. W wielkim stylu po zwycięstwo sięgnął Jarosław Skrzyczyński z klubu Agro-Handel Śrem na koniu Jerico. Konkurs rozgrywany był jako dwufazowy. W drugiej części parkuru, gdzie liczył się czas, Skrzyczyński w maksymalny sposób wykorzystał możliwość wykonania trzech krótkich zakrętów i mocnej jazdy w dystansie. Jego przewaga nad drugim Michałem Kaźmierczakiem (KJ Verso La Natura) na Whoopy Boy wyniosła 1,16 sekundy.

„Po trzech latach pracy z tym koniem skacze on w tej chwili naprawdę dobrze i wykonuje wszystkie postawione przed nim zadania” – skomentował Jarosław Skrzyczyński.

Cieszy fakt, że dwa pierwsze rumaki to konie urodzone w Polsce u znanych hodowców. Jerico u Pana Remigiusza Makowskiego z Stajni Opypy, a Whoopy Boy u Pana Władysława Gizy.

Trzecie miejsce zajęła młoda amazonka Warszawskiego Klubu Jeździeckiego – Malwina Urbańska na klaczy Finna W. Pierwsza piętnastka jest już pewna, że w niedzielę będzie mogła wystartować w Grand Prix z pulą nagród 125 000 złotych. Druga kwalifikacja do GP odbędzie się jutro o 13:00.

Nie mniej emocji towarzyszyło konkursowi 130 cm, bo tam zawodnicy walczyli o prawo startu w jutrzejszym konkursie szybkości i niedzielnym finale Średniej Rundy. Świetnie pojechał zwycięzca – Marek Lewicki z KJ Czahary Pogorzelica na koniu La Pezi. Różnice w czołówce były bardzo małe. Drugi był Antoni Strzałkowski z KJ Strzała Krubiczew na wałachu Limelight Van Het Maressahof, a na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Tyszko z TKJ Garbówek na koniu Forest.

W konkursie Małej Rundy triumfowała Zofia Gintowt-Juchniewicz ze Stajni Podolszyn na klaczy Składnia. Miejsce drugie zajął Dawid Skiba z KJ Agro-Handel Śrem na Santorini L, a trzecie Magda Kamińska z KJ Preria Wilkowice na klaczy Wodka-Polka.

W konkursie dla koni pięcioletnich najlepszy był ogier Dark’Ann (HOL, Darcodello x Casall) pod Łukaszem Brzóską (KJ Brzóska Sport Horses). Drugie miejsce zajął Jan Bobik (LKS Dragon Nowielice) na klaczy Omena, a trzeci był Filip Lewicki (KJ Czahary Pogorzelica) na klaczy Keldita.

Wieczorna gwiazda czwartkowego programu na WARSAW JUMPING również za nami. Swoich sił spróbowało 5 amazonek i 20 jeźdźców. W konkursie siły i zręczności, który odbył się pod patronatem firmy Case IH, pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Jarosław Skrzyczyński na Olimpic Star oraz Jakub Kubiak na Quilbecie. Zawodnicy pokonali przeszkodę o wysokości 190 cm!

 

Strona internetowa wydarzenia: www.warsawjumping.pl

Transmisja online: https://www.youtube.com/channel/UCGdtylOkoO3wMuSpHaDbCeQ/videos

Wyniki: http://warsawjumping.pl/wyniki-2/

fot. Łukasz Kowalski

Komentarze

Prześlij nam newsa