Hodowla

Science Supplements – suplementy dla koni w zgodzie z nauką

Science Supplements – suplementy dla koni w zgodzie z nauką

Suplementacja koni to dość trudny temat. Znalezienie odpowiednich produktów, takich które naprawdę działają, jest trudne. Tym bardziej, że na rynku jest wielu producentów i jeszcze więcej preparatów, a sklepowe półki uginają się od wiaderek z kolorowymi etykietami. Jak w tym wszystkim odnaleźć suplementy dla swojego konia? Najlepiej zaufać nauce.

Science Supplements produkuje suplementy dla koni, opierając się na badaniach naukowych i sprawdzonych składnikach. Początkowo produkty tej marki były dostępne dla bardzo wąskiej grupy odbiorców: profesjonalnych jeźdźców i zawodników. Wyłącznie dla klientów, których konie potrzebowały wsparcia najwyższej jakości.

Science Supplements – od suplementów dla najlepszych jeźdźców po światową dystrybucję

Firma powstała w 2003 roku. Przez dziewięć lat dostarczała produkty najlepszym zawodnikom, a w 2012 r. połączyła siły z Purina Animal Nutrition – jednym z wiodących przedsiębiorstw specjalizujących się w żywieniu zwierząt. Współpraca ta zaowocowała szerszą dystrybucją suplementów w Stanach Zjednoczonych.
W 2014 r. rozszerzono dystrybucję o Wielką Brytanię, co z kolei spowodowało ekspansję na kolejne rynki. Dzięki temu, Science Supplements stały się dostępne nie tylko dla profesjonalistów, ale i dla każdego właściciela dla którego dobro konia jest na pierwszym miejscu. Polscy jeźdźcy także mogą zapoznać się z gamą produktów Science Supplements, które od czerwca 2020 r. są dostępne w naszym kraju.

Dr. David Marlin – twórca z pasją do nauki

Twórcą marki jest dr David Marlin – naukowiec, który poświęcił swoją karierę koniom. W swojej pracy badawczej skupiał się m.in. na kwestiach związanych z fizjologią wysiłku fizycznego, wydolnością i suplementacją. Pomogło mu to w opracowaniu suplementów, które wspierają konie w codziennym funkcjonowaniu i osiąganiu coraz lepszych wyników. Tworząc produkty dla tak wymagających klientów (jakimi są pary koń-jeździec) stawiał przede wszystkim na przebadane klinicznie składniki, które dają prawdziwe rezultaty.
Dr David Marlin jest związany z branżą od przeszło 25 lat. Ma duży wkład w rozwijanie sportu jeździeckiego, czego dowodem jest jego współpraca z takimi prestiżowymi instytucjami jak FEI czy Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

 


Suplementy dla koni na każdą potrzebę

Produkty Science Supplements odpowiadają na wiele potrzeb w życiu konia. To nie tylko suplementy zarezerwowane dla koni wyczynowych. Przydadzą się każdemu wierzchowcowi. Poprawią komfort życia, uspokoją, zadbają o wygląd i dobre samopoczucie.
W ofercie Science Supplements znajdują się suplementy wspierające:
– układ ruchu;
– układ odpornościowy;
– układ pokarmowy;
– układ oddechowy;
– układ mięśniowy;
– układ nerwowy.

 

Dlaczego warto sięgnąć po Science Supplements?

Suplementy i witaminy dla koni oferowane przez Science Supplements są najwyżej jakości. I chociaż może tak powiedzieć każdy producent, to w tym przypadku są na to dowody – 18 artykułów naukowych na temat sprzedawanych produktów.
Nie bez powodu w nazwie marki znajduje się słowo „nauka”. Science Supplements przykłada ogromną wagę do badań. Z tego powodu suplementy są testowane i zawierają składniki, które w analizach klinicznych i laboratoryjnych potwierdziły swoją skuteczność. Nie znajdzie się tam zbędnych wypełniaczy, a tym bardziej – substancji dopingujących i zabronionych.
Producentowi zależy na tworzeniu produktów, które działają i rozwiązują prawdziwe problemy, z którymi na co dzień mierzą się właściciele koni. Potwierdzeniem wysokiej jakości jest też wielokrotne nagradzanie Science Supplements przez niezależne instytucje, np. BETA Business Awards.
Szerszą listę wyróżnień i nagród można znaleźć  << tutaj >>

Dedykowane suplementy dla koni wyścigowych

Science Supplements ma też specjalną linię dla koni wyścigowych – Racing Edge, opracowaną przez wiodących lekarzy weterynarii, dietetyków i fizjologów. Produkty stworzono na podstawie badań przeprowadzonych na wyścigowych koniach pełnej krwi angielskiej.
Wszystkie suplementy dla koni Science Supplements są produkowane w Wielkiej Brytanii w zakładzie spełniającym standardy UFAS i NOPS, dzięki czemu klienci mają pewność, że kupują suplementy najwyżej jakości.

Autor. Gregorek Adrianna

Komentarze

Prześlij nam newsa