Sport

Polska drużyna na CSIO5* Sopot Horse Show 2021

Puchar Narodów to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs drużynowy na świecie, w którym zespoły z całego świata rywalizują ze sobą o jeden z najbardziej pożądanych tytułów w tej dyscyplinie Olimpijskiej.

Dla polskiej drużyny, na co dzień startującej w Longines EEF Series (zastąpiła ona konkursy w ramach II dywizji FEI Nations Cup), zawody w kraju o randze 5* to jedyna możliwość rywalizacji z najlepszymi zespołami na świecie. I dywizja Pucharu Narodów nazywana jest potocznie jeździecką superligą i należy do niej tylko 10 drużyn ze Starego Kontynentu.

Najlepiej Polacy poradzili sobie w Sopocie w 2018 roku, kiedy to zajęli wysoką 4 lokatę. Czy uda im się w tym roku powtórzyć ten sukces? Nowy trener Kadry Narodowej w konkurencji skoków przez przeszkody Jan Vinckier ogłosił już skład, w którym pokłada wielkie nadzieje. W niedzielnym konkursie drużynowym wystartują:

– Michał Kaźmierczak – utytułowany zawodnik wielokrotnie reprezentujący Polskę w drużynowych konkursach Pucharu Narodów. Na swoim koncie ma jeden z największych sukcesów drużynowych naszej kadry I miejsce podczas PN w CSIO4* Linz w 2016 roku. – Andrzej Opłatek – aktualnie najwyżej sklasyfikowany (138 m-sc) w światowym Rankingu Longines polski zawodnik. Od tego sezonu członek drużyny MIAMI CELTIC w prestiżowej Global Champions League, wielokrotny młodzieżowy Mistrz Polski. -Jarosław Skrzyczyński – Wielokrotny Mistrz Polski i aktualny Wicemistrz. W 2017 roku (jako drugi Polak w historii) został sklasyfikowany na 84 miejscu światowego Rankingu Longines. Na swoim koncie ma liczne występy w Pucharze Narodów podczas zawodów CSIO w Sopocie. – Wojciech Wojcianiec – Aktualny Mistrz Polski. Czołowy reprezentant Kadry Narodowej i drugi aktualnie najwyżej sklasyfikowany reprezentant Polski w Rankingu Longines. Jego największym osiągnięciem na arenie międzynarodowej jest 17 miejsce podczas Mistrzostw Świata FEI World Cup Final CSI-W Final w Goteborgu w Szwecji.

Puchar Narodów rozegrany zostanie w niedzielę 20 czerwca o godz. 11:00

BILETY: https://tobilet.pl/miedzynarodowe-zawody-w-skokach-csio5.html

Komentarze

Prześlij nam newsa