Sport

Jarosław Skrzyczyński nie do pobicia w Pucharze LOTTO pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Na takie chwile kibice na sopockim hipodromie i przed telewizorami czekali od czwartku. W najważniejszym konkursie dnia numerem jeden okazał się multimedalista Jarosław Skrzyczyński, który na 13 letnim Jerico nie dał rywalom żadnych szans.

Sobota na CSIO 5* Sopot Horse Show 2021 rozpoczęła się dobrze dla polskiej amazonki Natalii Czernik, która dosiadając Fontaine Blue CKV zajęła 5 miejsce w Pucharze Biotaniqe pod patronatem Anywhere.pl. W konkursie zwykłym 145 cm wystartowało łącznie 31 zawodników. Zwyciężył Andre Thieme z Niemiec na Contadur, wyprzedzając amazonkę ze Stanów Zjednoczonych Bliss Heers dosiadającą 10 letniego Goodbye. Trzecie miejsce po dynamicznym przejeździe wywalczył Włoch Giampiero Garofalo i Verde Z.

 

Zaraz po dekoracji rozpoczęły się najbardziej oczekiwane zmagania w kategorii CSIO Sopot Young Stars. W konkursie zespołowym o Puchar firmy Torpol CSIO Sopot Young Stars zwyciężył team w składzie Adrianna Leonowicz, Zofia Wierucka, Zofia Pakur, Lila Kulesza. Na drugim miejscu podium Zofia Kaminska, Maja Nagla, Liwia Nowak, Michalina Lacka. Trzecie Tola Wawrzkiewicz, Julia Banasik, Alicja Olaszek, Martyna Obrocka.

Dzięki doskonałej jeździe Jarosława Skrzyczyńskiego na hipodromie zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Multimedalista bezapelacyjnie pokonał rywali w rozgrywce Pucharu LOTTO pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z pulą nagród 100 000 PLN, zdobywając kolejne punkty w światowym rankingu Longines. Do rywalizacji stanęło 46 par, w tym 11 reprezentantów Polski. W rozgrywce oprócz Michała Kaźmierczaka, Radosława Zalewskiego i Jarosława Skrzyczyńskiego o precyzję na czas „ścigało” się jeszcze 9 jeźdźców.

Na podium za Polakiem dosiadającym 13 letniego Jerico uplasowała się Sanne Thijssen z Holandii. Na trzecim świetnie znany sopockiej publiczności Ales Opatrny z Czech.

Trzeci dzień Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody zakończyły zmagania o Puchar Energi Grupy ORLEN pod patronatem portalu trójmiasto.pl. Warunki techniczne dwufazowego konkursu z przeszkodami o wysokości 150 cm przyciągnęły na start 19 zawodników. Zwyciężył 17 letni Abdurakhmon Abdullaev z Uzbekistanu na koniu Dukato M, drugi był Alexander Zetterman ze Szwecji, a trzeci Antonio Alfonso z Włoch. Wśród nich 6 biało-czerwonych najskuteczniej z wyzwaniami postawionymi przez budowniczego toru poradził sobie Andrzej Opłatek dosiadający Diaroubet.

Wielki finał CSIO 5* Sopot Horse Show odbędzie się w niedzielę. W Pucharze Narodów zmierzy się 10 zespołów, które wystartują w następującej kolejności: Polska, Niemcy, Norwegia, Irlandia, Belgia, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Francja, Włochy i Maroko. Pierwszy z gospodarzy wjedzie w szranki parkuru o godzinie 11.00.

Zespołowe zmagania poprzedzi konkurs o Puchar Arco pod patronatem Magazynu Trójmiejskiego Prestiż. Nie będzie to jedyne wydarzenie dla miłośników skoków przez przeszkody. O godzinie 16.30 rozegrany zostanie Puchar Pomorskiego Związku Jeździeckiego, a po nim jubileuszowy konkurs z okazji 120-lecia Miasta Sopotu.

W przerwach pomiędzy konkursami organizatorzy zapraszają do strefy wystawców, w której oprócz food trucków z pysznym jedzeniem znajdują się sklepy jeździeckie oraz szeroki wachlarz atrakcji dla starszych i młodszych przygotowany przez organizacje pozarządowe.

Partnerami CSIO 5* Sopot Horse Show 2021 są LOTTO, Energa Grupa ORLEN, Porsche Centrum Sopot, Biotaniqe, Selfie Project, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, Saur Neptun Gdańsk, Primavera Furniture, Adamus, Farys Design, Torpol i Steel.

Komentarze

Prześlij nam newsa