Sport

CSIO Horse Show Sopot 2021

CSIO Horse Show 2021 Sopot

 

W końcu! Po roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa ponownie na Hipodromie w Sopocie mogliśmy gościć najlepszych jeźdźców. Ze względu na nadal obowiązujące obostrzenia związane z koronawirusem zawody CSIO w Sopocie wyglądały nieco inaczej niż zwykle. Pomimo dużej przestrzeni obowiązywał limit osób. Co Sopotu zawitała jedna z największy gwiazd jeździeckich, Niemiec Macrus Ehning. Multimedalista, zdobywca złotego medalu Igrzysk Olimpijskich  w Sydney.

Zawody rozgrywały się od czwartku do niedzieli. Rozegrano łącznie  10 konkursów w ramach zawodów CSIO oraz 8 konkursów w Young Stars. W pięciu konkursach zawodnicy mogli zdobywać punkty liczące się do ranking Longiness.

Jako pierwsze rozgrano konkursy Young Stars. W ramach CSIO jako pierwszy rozegrany został konkurs o wysokości 140 cm o Puchar Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego, który zwyciężył zawodnik z Danii, Emil Hallundbæk na koniu High Nitro. Najlepszy z Polaków uplasował się na czwartym miejscu, był to Maksymilian Wechta na Fibonacci S. Kolejny konkurs, którego wysokość przeszkód sięgała 145 cm, zaliczany był do rankingu Longiness. Bezbłędnym i najszybszym okazał się Niemiec, Maurice Tebbel  ogierze Chaccos’ Son (po Chacco Blue). Najwyżej notowanym w tym konkursie był Jarosław Skrzyczyński dosiadający wałacha Quick Step. Jako ostatni tego dnia odbył się konkurs będący kwalifikacją do konkursu Grand Prix. Konkurs ex aequo wygrał Jarosław Skrzyczyński na Jerico oraz Irlandczyk Alexander Butler na Pico. Obaj zawodnicy pokonali parkur na czysto w identycznym czasie. Bardzo dobrze spisała się także Weronika Czarnecka Wilska, która z klaczą Ciara zajęła 6 miejsce.

 

Piątkowe emocje to przede wszystkim konkurs Grand Prix, ale również bardzo ciekawe przebierane konkursy kucyków. Zawodnicy przebrali się między innymi za pszczółkę, Wonder Woman, Indianinkę, Meridę Waleczną czy postać z serialu Gry o tron – Daenerys Targaryen. Przed konkursem Grand Prix rozegrano konkurs o nagrodę portalu Wirtualnej Polski, który wygrał Czech Kamil Papousek na klaczy Charlyn. Jeden  z dwóch najważniejszych konkursów podczas zawodów w Sopocie, konkurs Grand Prix odbył się w piątek popołudniu. Niestety Polacy nie mogli liczyć na szczęście. Ostatecznie uplasowali się na dalszych pozycjach. Najlepszy z nich, Michał Kaźmierczak na Dama De Pique zajął 23 miejsce. Podium opanowali Amerykanie. Na najwyższym stopniu podium stanął Brian Moggre na Balou du Reventon, na drugim miejscu znalazła się Lucy Deslauriers i Hester. Trzecie miejsce zajął Belg, Niels Bruynseels.

 

W sobotę rozegrane zostały cztery konkursy, jeden konkurs kucyków ramach Young Stars, konkurs 145 cm , konkurs 150 cm oraz konkurs zaliczany do rankingu Longiness o wysokości 160 cm. I to właśnie w konkursie rozgrywanym na wysokości 160 cm mogliśmy usłyszeć Mazurek Dąbrowskiego, dzięki Jarosławowi Skrzyczyńskiemu i siwemu wałachowi Jerico. Para okazała się najszybsza z dwunastu par, które zakwalifikowały się do rozgrywki. Nasz zawodnik „ograł” takie gwiazdy jeździeckie jak Marcus Ehning, Kevin Staut, Jos  Verlooy.

Najlepszym koniem polskiej hodowli został siwy Jerico, wyhodowany przez Pana Remigiusz Makowskiego

 

Niedzielne emocja związane z Pucharem Narodów – najważniejszym konkursem zawodów przyciągnęła tłum kibiców. W Pucharze Narodów zobaczyliśmy 10 drużyn. W pięknym stylu z trudnym parkurem poradzili sobie Niemcy zdobywając pierwsze miejsce z zerowym wynikiem. Niemcy startowali w składzie: Maurice Tebbel na  Don Diarado, Macrus Ehning i Funky Fred, Christian Kukuk i Mombai oraz Andre Thieme i Chakaria. Niestety szczęścia nie mieli nasi zawodnicy, którzy ukończyli konkurs drużynowy na przedostatnim miejscu.  Drugie miejsce zajęła drużyna Belgiska, a trzecie drużyna Irlandii.

Jako ostatni na pożegnanie rozegrany został konkurs o wysokości 120 cm, który wygrała Julianna Wojtal na Castaleccio. Drugie i trzecie miejsce przejęły zawodniczki z Pomorza, Zuzanna Golicka oraz nasza ambasadorka Oliwia Rogalewska.

 

Na kolejne zawody CSIO w Sopocie zapraszamy za rok.

 

KK

 

Komentarze

Prześlij nam newsa