Sport

IO Tokio 2020 – wyniki po dwóch próbach, skoki bez Joanny Pawlak

Od soboty rozpoczęły się zmagania jeźdźców w Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego podczas Igrzysk Olimpijskich. Nasza drużyna w składzie Joanna Pawlak i Fantasic Frieda, Małgorzata Cybulska i Chenaro oraz Jan Kamiński i Jard po próbie ujeżdżenia zostali sklasyfikowani na 12 miejscu. Najlepiej z czworobokiem z naszych zawodników poradziła sobie Małgorzata Cybulska, która w indywidualnej klasyfikacji zajęła 18 miejsce. Jan Kamiński został sklasyfikowany na 32 miejscu a Joanna Pawlak na  55 miejscu.

Podczas próby crossowej Małgorzata Cybulska może mówić o pechu. Wraz z Chenaro miała jedno wyłamanie na przeszkodzie. Dopiero po zakończeniu trasy okazało się,że ominęła jeden z elementów przeszkody na której miala wyłamanie. W związku z tym ostatecznie została wyeliminowana. Jak sama zawodniczka przyznaje, spowodowane było to zbyt szybkim galopem do przeszkody oraz utratą przedniej podkowy.Eliminacja zawodniczki powodowała dodanie 200 punktów karnych do wyniku naszego zespołu.

Na tej samej przeszkodzie, tylko na innym jej członie Joanna Pawlak i Fanstastic Frieda zgubiły przednią podkowę. Para miała wyłamanie na przeszkodzie numer 18 C. Pozostałe przeszkody pokonała bezbłędnie. Ostatecznie ukończyła z wynikiem 45,20 (25,20 w tym za przekroczenie normy czasu) i po krosie zajmowała 41 miejsce w łącznej klasyfikacji.

Jako ostatni  z naszych zawodników pojawił się Jan Kamiński i Jard. Para pokonała kros bez błędów na przeszkodach, jedynie z punktami karnymi za przekroczenie normy czasu dzięki czemu awansował na 30 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Po próbie dzielności nasza drużyna zajmuje 13 miejsce.

Niestety przeglądu po próbie krosowej nie przeszedł koń Joanny Pawlak. Przez co na dzisiejszym parkurze zobaczymy jedynie dwie polski pary – Małgorzatę Cybulską oraz Jana Kamińskiego. Start godzina 10:00. Trzymamy kciuki za naszych zawodników! Relacja online <KLIK>

 

 

 

Komentarze

Prześlij nam newsa