Sport

Ponad 160 zgłoszonych zawodników z 20 państw na Torwarze – Cavaliada Warszawa 2020

Zainteresowanie zawodami jeździeckimi CAVALIADA Warszawa 2021 r. przerosło oczekiwania organizatorów. W dniach 11-14 listopada na warszawskim Torwarze zobaczymy ponad 160 zawodników reprezentujących aż 20 państw z całej Europy – od Estonii aż po Grecję. W programie nie zabraknie prestiżowego Grand Prix w skokach przez przeszkody oraz ujeżdżeniu, rozrywkowych konkursów takich jak: Potęga Skoku, sztafeta czy Speed&Music, pokazów oraz Targów Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich.

CAVALIADA Tour to największy cykl zawodów jeździeckich w Polsce, które odbywają się w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. To jedyne wydarzenie w kraju, podczas którego można zobaczyć cztery konkurencje jeździeckie w jednym miejscu i w jednym czasie. Podczas CAVALIADY rywalizują ze sobą zawodnicy czterech konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, powożenia, WKKW i ujeżdżenia. Sponsorem głównym CAVALIADY jest PKO Bank Polski.

CAVALIADA – Sport, Pokazy i Targi

Wydarzenia z cyklu CAVALIADA Tour to synergia trzech obszarów: „Sport”, „Pokazy” i „Targi”. Organizatorzy planują utrzymać formułę programową znaną z imprez odbywających się w poprzednich sezonach. Tradycyjnie podczas czterech dni zawodów kibice będą mogli zobaczyć cztery konkurencje jeździeckie w jednym miejscu: skoki przez przeszkody, powożenie zaprzęgami czterokonnymi, ujeżdżenie oraz Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. Nie zabraknie również pokazów, a także największych w Polsce Targów Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich.

– Trzon programu pozostaje bez zmian. Najważniejsze pod względem sportowym konkursy zaliczane do CAVALIADY Tour rozgrywane będą w ramach konkursów zaliczanych do światowego rankingu i w formule interesującej dla kibiców, czyli konkursów z rozgrywką – mówi Szymon Tarant, dyrektor sportowy CAVALIADY Tour.

Nie zabraknie również konkursów dodatkowych, takich jak Potęga Skoku czy Speed & Music, ale na kibiców czeka też miła niespodzianka w postaci nowej formuły konkursów Venus vs. Mars oraz CAVALIADA Future.

Listę zgłoszonych zawodników otwierają nazwiska światowych sław takich jak: Sameh El Dahan (GBR), Michael Kölz (GER) czy Marcel Ewen (LUX). Dużą grupę zagranicznych gości stanowią jeźdźcy, którzy walczyć będą o kolejne punkty Ligi Europy Centralnej

Pucharu Świata. Oczywiście w rywalizacji podczas CAVALIADY zobaczymy najlepszych polskich skoczków na czele z mistrzem Polski Wojciechem Wojciańcem, wicemistrzem Polski Dawidem Kubiakiem i liderem rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego Jarosławem Skrzyczyńskim.

Duża zmiana w programie nastąpiła w przypadku konkurencji ujeżdżenia, gdzie organizatorzy postanowili wejść na wyższy poziom. Zawodnicy wystartują w konkursach ogólnopolskich na poziomie Grand Prix.

– To poziom konkursów rozgrywanych podczas Mistrzostw Polski czy Świata. CAVALIADA będzie zatem idealnym przygotowaniem do sezonu, szczególnie że kilka polskich par szykuje się właśnie do startu w Mistrzostwach Świata, a cykl zimowych CAVALIAD idealnie wpisuje się w kalendarz przygotowań. Myślę też, iż dla kibiców będzie dużo ciekawiej oglądać zmagania zawodników na poziomie Dużej Rundy – mówi Aleksandra Szulc, 7-krotna medalistka Mistrzostw Polski, w tym Mistrzyni Polski Seniorów z 2016 r., uczestniczka Mistrzostw Europy i Świata w Ujeżdżeniu.

Puchar Świata i Puchar Polski

Powożenie zaprzęgami czterokonnymi odbędzie się w ramach Halowego Pucharu Polski. Każda z eliminacji CAVALIADY Tour będzie jednocześnie eliminacją HPP, z finałem w Krakowie. O tytuły najlepszego powożącego będzie walczyć pięć zaprzęgów.

To jednak nie jedyny Halowy Puchar Polski, który odbędzie się na CAVALIADZIE. Również konkursy WKKW będą do niego zaliczane.

– To oznacza, że w każdej lokalizacji zobaczymy 12 zawodników, którzy zmierzą się w najbardziej widowiskowej próbie, jaką jest kros. Prawo startu w HPP podczas CAVALIADY mają najlepsi zawodnicy: piątka z Mistrzostw Polski Seniorów, trzech najlepszych zawodników z Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców oraz czterech zawodników z dziką kartą przyznaną przez organizatora – mówi Henryk Święcicki, dyrektor Biura Zawodów CAVALIADY Tour. – Swój udział potwierdziła olimpijka, Joanna Pawlak. Nie zabraknie również obrończyni złotego medalu ostatniej edycji, Darii Kobiernik.

Nie tylko sport

Część pokazowa znajduje się w sobotnim i niedzielnym programie. Wystąpi m.in. znana już z CAVALIADY grupa La Pattat Dutka & Franczak Show, która przedstawi spektakl „Zaczarowani”, łącząc piękno ujeżdżenia z energetycznym woltyżem francuskim. Nowością będzie pokaz „dogfrisbee”, wykonany przez Milenę Patan i jej czworonożnego towarzysza, Cuddy’ego.

CAVALIADA Warszawa 2021 odbędzie się w dniach 11-14 listopada w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar. Bilety dla publiczności są dostępne na stronie www.tobilet.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa