Sport

Dresażyści na Cavaliadzie już znani

Znamy już zawodników, którzy wystartują w konkursach ujeżdżeniowych podczas CAVALIADA Warszawa 2021. Wśród nich zwyciężczyni CAVALIADA Dressage Tour 2019/2020 Sandra Sysojeva z Litwy oraz medalistki tegorocznych mistrzostw Polski seniorów – Katarzyna Milczarek oraz Aleksandra Szulc.

Ujeżdżenie w Warszawie odbędzie się tym razem na poziomie Grand Prix. Jest to poziom konkursów rozgrywanych podczas takich imprez jak mistrzostwa Polski czy Świata. Zawodnicy na Torwarze wystartują dwukrotnie – w piątkowy poranek oraz niedzielę wieczór.

Lista przyjętych zawodników na CAVALIADA Dressage Tour:

Zawodnik Klub Kraj Koń

Błażko Marta KJ Golden Dream POL DEVINETTE

Gawłowska Anna-

Maria KJ Golden Dream POL CARDAMON

Janas Ilona BPK Maz POL ZI-ZI TOP

Milczarek Katarzyna KSJ Zagozd POL GUAPO

Sysojeva Sandra KS Centurion LTU JACK DANIEL’S

Szulc Aleksandra KJ Golden Dream POL BREAKDANCE

Tragarz Joanna Klub Sportowy Centurion POL HARLEY ZOF

Vanagaitė Justina Vilniaus jojimo klubas (Vilnius riding club) LTU NABAB

Gwiazdy CAVALIADA Dressage Tour:

Katarzyna Milczarek – najwyżej sklasyfikowana zawodniczka konkurencji ujeżdżenia w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Ma na swoim koncie 22 medale Mistrzostw Polski w tym aktualny, złoty medal z 2021 roku, który zdobyła z koniem Guapo. Właśnie tę „złotą” parę zobaczymy na czworoboku CAVALIADY. Co ciekawe, Guapo to jedyny koń rasy Lusitano, jakiego zobaczymy w tym konkursie. W 2021 roku oprócz złotego medalu Mistrzostw Polski największym osiągnięciem tej pary było wywalczenie pierwszego miejsca w Grand Prix Freestyle – dowolny z muzyką na zawodach w Samorin.

Aleksandra Szulc – 8-krotna medalistka Mistrzostw Polski. Na CAVALIADZIE dosiadać będzie swojego siwego, utytułowanego konia o imieniu Breakdance. Wałach ten jest Mistrzem Polski koni 4 i 6-lenich, a także czempionem koni 8-letnich. Wspólnie tworzą parę, która z powodzeniem reprezentowała barwy Polski na zawodach międzynarodowych w Samorin w czerwcu i sierpniu 2021 r. zdobywając wyniki powyżej 65%. W węgierskim Szilvásvárad wywalczyli wysokie, czwarte miejsce. Kwietniowe zawody w Zakrzowie zaowocowały wynikiem oscylującym blisko 70% w Grand Prix Freestyle – dowolny z muzyką.

Ilona Janas – medalistka Pucharów Polski, trenerka stojąca za międzynarodowymi sukcesami swoich podopiecznych. Na CAVALIADZIE gościć będzie wraz z ogierem Zi-Zi Top, z którym starty rozpoczęła w 2020 r. zawodami CDI3* w czeskim Brnie plasując się na siódmej pozycji z wynikiem aż 67%. Reprezentowała barwy naszego kraju w Samorin. Zawodniczka ogromne sukcesy odnosiła z ogierem Lord Django, który w 2018 zdobył tytuł ogiera roku.

Komentarze

Prześlij nam newsa