Artykuły

Zmarł Wiesław „Eryś” Hartman – wybitny jeździec i trener

Dzisiaj w nocy w wieku 71 lat zmarł Wiesław Hartman – wybitny jeździec, trener, srebrny olimpijczyk z Moskwy. Wiesław Hartman zwany w środowisku jeździeckim Erysiem urodził się 23 października 1950 roku w Kwidzynie. Konie były jego życiem. Skoki przez przeszkody były jego pasją. Był trzykrotnym I Wicemistrzem i dwukrotnie II Wicemistrzem Polski w tej dyscyplinie. W swojej karierze startował prawie 30 razy w Pucharze Narodów przy tym dwa razy wygrywając te konkursy.  Jego największym życiowym sukcesem było zdobycie drużynowego srebrnego medalu Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 r.

Koniem jego życia był wałach Norton, koń który na początku panicznie bał się drągów. Mimo to szybko udało im się dogadać i zaczęli osiągać razem sukcesy – łącznie z Mistrzostwami Polski, Igrzyskami Olimpijskimi  ( srebro drużynowo i 6 miejsce indywidualnie) oraz udziałem w prestiżowym CHIO w Aachen (dawniej Akwizgran).  Wiesław Hartman trenował wielu jeźdźców, między innymi z nim po złoto w 2019 roku sięgnął Aleksander Lewandowski.

Przez środowisku był uznawany jako wielki autorytet jeździecki, bardzo pracowity, kochający konie i bardzo o nie dbający – prawdziwy miłośnik koni i jeździectwa. Porażki traktował jako lekcję i przyjmował je z pokorą. Całą swoją czwórkę dzieci zaraził pasją do jeździectwa. W pamięci ludzi, którzy go znali zawsze zostanie zapamiętany jako zawsze uśmiechnięty Eryś.

 

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

KK

 

 

Komentarze

Prześlij nam newsa