Sport

Finał HPP Powożenia w Krakowie!

Finał HPP Powożenia w Krakowie!

 

Nie oddamy zwycięstwa

Piotr Mazurek, Bartłomiej Kwiatek i Aleksander Fularczyk to pierwsza trójka rankingu CAVALIADA Driving Tour, która zmierzy się w wielkim finale w Krakowie. Ten wyłoni nie tylko zwycięzcę cyklu, ale również złotego medalistę Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi.

 

Zawodnicy mają za sobą sześć konkursów rozegranych w trzech miastach: Warszawie, Poznaniu i Sopocie. O zajętym miejscu w klasyfikacji końcowej zadecyduje suma punktów bonifikacyjnych z czterech najlepszych startów. Kluczowy niewątpliwie będzie sobotni finał, w którym punkty liczone są według wyższego przelicznika – dotychczas za zwycięstwo zawodnik otrzymywał 9 punktów, w konkursie finałowym otrzyma 13,5 pkt.

 

Jak wygląda klasyfikacja tuż przed finałem? Na pozycji lidera z przewagą sześciu punktów plasuje się Piotr Mazurek. Zawodnik ten na CAVALIADZIE wygrywał czterokrotnie. Na miejscu drugim znajduje się Bartłomiej Kwiatek, który ma na swoim koncie dwa zwycięstwa i 30 punktów. Miejsce trzecie należy do debiutującego w tych rozgrywkach, 21-latka Aleksandra Fularczyka (20 punktów).

– Bardzo się cieszę, że wszystkie etapy CAVALIADY mogły się odbyć i możemy się spotkać na fenomenalnej TAURON Arenie Kraków. Cieszę się, że zbliżamy się do finału szczególnie, że ten cykl był dla nas bardzo udany. Razem z naszym zespołem i końmi, ze startu na start, jesteśmy coraz bardziej zgrani w związku z czym na pewno tak łatwo nie oddamy zwycięstwa i będziemy walczyć do samego końca. Sądzę, że moi konkurenci również, dlatego zapewniam wszystkich kibiców, że będzie to prawdziwe widowisko sportowe. Do Krakowa zabieram ten sam zestaw koni, które rywalizowały w poprzednich lokalizacjach. Liczę na to, że suma doświadczeń się opłaci i będziemy coraz pewniej pokonywali finałowe konkursy. Oczywiście to jest sport, dlatego do samego końca nie możemy być pewni kto ostatecznie okaże się najlepszy – mówi lider, Piotr Mazurek, zwycięzca CAVALIADA Driving Tour w latach 2019/2020.

 

Powożenie na CAVALIADZIE w Krakowie odbędzie się w czwartek o godzinie 19:15 i w sobotę o godzinie 17:30. Bilety są dostępne na stronie tobilet.pl. Sponsorem głównym CAVALIADY Tour jest PKO Bank Polski. Na imprezę zaprasza Miasto Gospodarz: Kraków.

 

Ranking CAVALIADA Driving Tour, Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi

Miejsce Zawodnik Klub Sportowy Warszawa czwartek Warszawa sobota Poznań czwartek Poznań sobota Sopot czwartek Sopot sobota Suma
1 Mazurek Piotr Ludowy Klub Sportowy „Sokół” – Sekcja Jeździecka Kunowo 9 6* 9 9 9 2* 36
2 Kwiatek Bartłomiej Sudecki Ludowy Klub Sportowy „Książ” 4 9 6 2* 6 9 30
3 Fularczyk Aleksander Kaszubskie Stowarzyszenie Promocji Sportów Konnych 6 4 2 6 1* 4 20
4 Szczepaniak Krzysztof Ranczo Rubin 2 1 1* 4 4 6 16
5 Andrys Tadeusz Ranczo Rubin 1 2 4 1* 2 1* 9

 

 

 

Komentarze

Prześlij nam newsa