Podróże

USA – Kalifornia – Hollywood i Universal Studios

Przejść się po „Alei Gwiazd” to jak non stop patrzeć pod nogi aby nie przegapić odciśniętej koralowej gwiazdy obramowanej brązem znanego aktora, muzyka, artsty ..osobowości świata rozrywki. (obecnie jest ok 2500 tyś.gwiazd wtopionych gwiazd w chodnik  przy ul.Hollywood Boulevard).

Spacer po „Alei Gwiazd traktujmy jako „trzeba tu być”. Zachęcamy do odwiedzenia 3 muzeów z ciekawymi światowymi przypadkami ludzi i sytuacji, rekordami Guinessa. Na ulicy spotykamy sklepy z pamiątkami, zaczepiają nas sprzedawczyki kiczowatych produktów oraz przebierańcy w stylu Superman, Transformers, Wolverine aby zrobić fotografię za drobny datek.

Ledwowidoczny napis „Hollywood” trzeba wypatrywać pomiędzy budynkami mimo, że ma rozmiar 9m x 15m. Najlepiej widoczny jest z obserwatorium Griffitha.

O wiele ciekawszym miejscem rozrywki dla całej rodziny jest oddalony o ok 5 km Universal Studios. Na taką atrakcję poświęcamy ok 6-7 godzin. To miejsce co roku odwiedza ok 5 mln turystów z całego świata. http://www.universalstudios.com/

To miejsce dostaje od Zabookuj ***** (5*) POLECAMY !!!

Komentarze

Prześlij nam newsa