Podróże

USA – Kolorado Springs

USA – Kolorado Springs atrakcje

Pikes Peak – Góry Skaliste – szczyt 4302,31 mnpm – Parka Narodowy

Wierzchołek można zdobyć jadąc samochodem na samą górę. W okresie zimowym może być część drogi zamknięta. Na górze widoki można zgłębić jadąc czerwoną koleją. Dech zapiera w piersiach z powodu niższej zawartości tlenu w powietrzu.

GHOST TOWN – Wild West Museum

Muzeum słynie z oryginalnie zachowanych konstrukcji domów, sklepów jak apteka, poczty, baru z czasów „gorączki złota”. Możesz zobaczyć oryginalnie zachowaną celę więzienną, domostwo z mieszkalnymi izbami, przedmioty codziennego użytku. Duch przodków jest wyczuwalny na każdym kroku.

‎⁨

Manitou Springs Cliff Dwellings⁩ – muzeum w skałach

Zachowane z 1904 roku domostwa rdzennych mieszkańców Ameryki. Można wejść w obszar izb w których mieszkali Indianie. Duże wrażenie robi sklep z pamiątkami.

Garden of the Gods – Park Narodowy

Park Bogów zajmuje ok 500 ha powierzchni. Cały teren można zwiedzać samochodem, rowerem, pieszo, konno. Wspaniałe bryły z piaskowca tworzą niesamowite obiekty, które na tle błękitnego nieba robią ogromne wrażenie. Park jest idealnym miejscem na podglądanie natury a szczególnie geologi.

 

Red Rock Canyon Trail – spacer po parku

Nawet w listopadzie jest tu gorąco. Znajdź na ten obszar więcej czasu. Lekkie wzniesienia dały nam sporo satysfakcji. Kolejne piękne miejsce na tym obszarze. Ten park zwiedzasz pieszo.

Komentarze

Prześlij nam newsa