Baza firm

Gospodarstwo Agroturystyczne Na Górce

Adres:
ul. Do Cisów 4 83-334 Miechucino woj. pomorskie
Telefon:
58 684-28-05
Strona WWW:
www.nagorce.pl
Kategorie:
Agroturystyka, Nad jeziorem

Opis

Dzisiejszy układ budynków, dawniej wielkiego, a dzisiaj małego gospodarstwa rolnego został stworzony pod koniec XIX wieku.

W skład zabudowań wchodzi: 130-letnia Tradycyjna Chata Kaszubska zbudowana z gliny (mur pruski), budynek gospodarczy, gdzie ówcześni gospodarze przygotowywali pokarm dla zwierząt – obecnie zwany "kamiennym" (mury wykonano z kamienia), drewniana stodoła oraz stara szopa – przebudowana aktualnie na budynek z kwaterami agroturystycznymi. Tworzy to mały quasi skansen, przystosowany do pobytu gości.

Tradycyjna Chata Kaszubska wykonana jest z gliny. Wchodzi się prosto do kuchni, po jej prawej i lewej stronie są po dwa pokoje. Kiedyś ten budynek można było obejść dookoła. Umożliwiała to sień, która teraz została przebudowana na dwie łazienki. Dom ogrzewany jest przez dwa piece kaflowe. W Chacie znajduje się całkowicie wyposażona kuchnia.

W budynku z kwaterami agroturystycznymi goście mają do dyspozycji przez cały rok:

    * jedno mieszkanie wakacyjne (dwie sypialnie, pokój dziennego pobytu, łazienka, wyposażona kuchnia, telewizor)
    * segment, w którym na dole jest sala z kominkiem, jadalnia i  kuchnia oraz dwie łazienki do wyłącznej dyspozycji gości wynajmujących pokoje w tym segmencie. Na poddaszu zaś znajdują się trzy pokoje.

 

Od lata 2009 oddaliśmy do dyspozycji gości budynek "Za stodołą". Znajdują się w nim 2, 3, 4 i 5 osobowe pokoje z łazienkami oraz przestronna jadalnia.

 

Wygodne dla naszych gości jest to, że nie muszą zostawiać swoich zwierząt w domu na czas wyjazdu, mogą z nimi do nas przyjechać.
 

Nasze gospodarstwo było bazą noclegową dla zapalonych miłosników końskich wypraw. Zobacz relację z ich rajdu.


Serdecznie Zapraszamy!

Lokalizacja na mapie

Masz ciekawy ośrodek, biznes albo zajmujesz się hodowlą?

Możesz teraz
dodać ogłoszenie do
naszej bazy.

Dodaj do bazy