Baza ogierów

JAZZMAN KWPN

Rok urodzenia 1996
ul. Gościeńczyce 64 Gościeńczyce woj. mazowieckie
Rasa:
KWPN
Maść:
skarogniada
Data urodzenia:
17.05.1996
Sposób krycia:
Nasienie świeże
Wymiary:
173
Nr licencji:
-

Rodowód

JAZZMAN KWPN
Matka - 1 pokolenie: Hiduala
Matka - 2 pokolenie: Esduala
Ojciec - 2 pokolenie: Rossini
Matka - 3 pokolenie: Laduala
Ojciec - 3 pokolenie: Sovereing Bill
Matka - 3 pokolenie: Cordula
Ojciec - 3 pokolenie: Rokoko
Ojciec - 1 pokolenie: Jazz
Matka - 2 pokolenie: Charmante
Ojciec - 2 pokolenie: Coctail
Matka - 3 pokolenie: Warmante
Ojciec - 3 pokolenie: Ulster
Matka - 3 pokolenie: Ulissa
Ojciec - 3 pokolenie: Purioso

Opis i osiągnięcia

JAZZMAN (Jaffar, Ovation) – CHARYZMA, PIEKNO I JAKOŚĆ NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE,

Uznany w: Związku Oldenburskim, Reńskim, Bawarskim, Saksońskim, KWPN, NRPS, ESB

Jazzman to bardzo elegancki, atletyczny i chwytający za oko ogier ujeżdżeniowy. Bardzo poprawnie zbudowany, odznacza się wspaniałą linią grzbietu oraz długą i okrągłą szyją. Ten niezwykle urokliwy syn legendarnego ogiera ujeżdżeniowego Jazza, jako młody koń udzielał się w sporcie dresażowym w Holandii, gdzie osiągał bardzo dobre wyniki (wytrenowany został do klasy CC w ujeżdżeniu). Według opinii jeźdźców holenderskich Jazzman wykazywał w pracy pod siodłem większą siłę nośną zadu i odznaczał się lepszą akcją tylnych nóg niż jego ojciec Jazz, a także wykazywał talent do „pracy w zebraniu”. Po kontuzji Jazzman rozpoczął swoją karierę jako reproduktor. Z jego udziałem wyhodowano wiele pięknych i utalentowanych koni z predyspozycjmi do wysokiego sportu w Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii, USA i Estonii.
Jeżeli chcecie Państwo poprawić u swojej klaczy akcję tylnych nóg, motorykę zadu, budowę, jakość i obszerność chodów oraz jezdność, a jednocześnie uzyskać elitarnego źrebaka i potencjalnego medalistę aren sportowych, Jazzman stwarza ku temu unikalną i niepowtarzalną okazję.

Testy: Jazzman ukończył 100-dniowy test dla ogierów w Neustadt-Dosse z bardzo dobrymi wynikami: 9,0 za character, budowę, kłus i galop oraz 8,0 za stęp, uzyskując indeks ujeżdżeniowy na poziomie 126,05.
Linia męska: Jazz (Cocktail x Ulster) wiele lat pojawiał się na czołowych miejscach w rankingu top ogierów-reproduktorów WBSFH (2018 zajął 4 miejsce). Jest wielokrotnym medalistą ujeżdżenia poziomu Grand Prix (2002 Światowe Igrzyska Jeździeckie). Wielu synów Jazza osiągało podobnie jak on sukcesy sportowe w wysokich zawodach sportowych (Parzival). Wiele z tych utalentowanych koni nadal z powodzeniem uczestniczy w sporcie: Glock’s Johnson (2015 Mistrzostwa Europy w Aachen) Wynton, Olivi, Jazz Time, Boston.

Linia żeńska: Hidaula (Rossini x Sovereign Bill xx) jest reprezentantką znanej, holenderskiej linii sportowej ‘Daula Line’. Ojciec matki Jazzmana, Rossini jest wnukiem słynnego, elitarnego, westfalskiego ogiera Romadour II, (łączna wygrana suma w sporcie potomstwa tego ogiera to ok. 908.790.00 EU).

Potomstwo: Jazzman jest ojcem wielu elitarnych koni. Wśród nich spotkać można uznane ogiery (np. old Jazz Rubin-łączna wygrana suma potomstwa szacowana jest na 60.787.00 EU oraz old Jazzdream), klacze z premiami państwowymi (np. NRPS Jade, NRPS Urzilona, old Jaqueline) oraz źrebięta aukcji elitarnych (np. old Finlandiana H). Obecnie wiele potomstwa Jazzmana aktywnie uczestniczy w sporcie, odnosząc sukcesy na wysokim poziomie zawodów dresażowych (np. KWPN Umhlanga, old Jazzqueen).

Indeks hodowlany Jazzmana wynosi 131.

Cena nasienia świeżego: 2400 PLN (nielimitowane próby inseminacji na 2019 I 2020, możliwość płatności w dwóch równych ratach, dla płatności jednorazowej 10 % upustu, a z krycie kolejnej klaczy 30 % zniżki od ceny wyjściowej).

Warunki inseminacji: możliwość inseminacji na miejscu w klinice rozrodu dr nauk wet Sylwestra Zająca (gwarantowane 100 % skutecznośći inseminacji).

Nasienie świeże: 2400 zł

Cena hotelu

Dane właściciela

Imię i nazwisko:
Monika Ewa Kołakowska
Telefon:
+ 48 662 055 794
Adres e-mail:
monikakolakowska6@gmail.com

Opis punktu kopulacyjnego

Nazwa / Imię i nazwisko:
Res Equestris Stajnia Małgorzaty Hansen pod Warszawą
Adres:
ul. Gościeńczyce 64 Gościeńczyce woj. mazowieckie

Lokalizacja na mapie

Galeria

Masz ciekawy ośrodek, biznes albo zajmujesz się hodowlą?

Możesz teraz
dodać ogłoszenie do
naszej bazy.

Dodaj do bazy