Wydarzenia

Inauguracja sezonu zawodów jeździeckich dla dzieci PONY CUP 2018 PIASTOWO 03/06/2018

Inauguracja sezonu zawodów jeździeckich dla dzieci PONY CUP 2018 PIASTOWO 03/06/2018

Drugi sezon PONY CUP zawodów jeździeckich dla dzieci już 03. Czerwca br. Inauguracyjne zawody rozegrane zostaną w przepięknym otoczeniu zielonych lasów Wysoczyzny Elbląskiej – Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Lasem” w Piastowie, którego sercem jest Katarzyna Nazarewicz.

Zeszłoroczna popularność tychże zawodów zadecydowała o organizowaniu ich jako samodzielne imprezy sportowe skierowane do dzieci, w tym sezonie podobnie jak w ubiegłym rozegrane zostaną po 3 konkursy na każdych zawodach, w Piastowe przygotowane są konkursy:

  1. KPony Games prowadzony dla dzieci nie jeżdżących samodzielnie.
  2. Pony Games dla dzieci jeżdżących samodzielnie na czas.
  3. Konkurs TREC MINI (zadaniowo – skokowy) na czas, wys. przeszkód do 50 cm.

Warto podkreślić, że letni sezon PONY CUP 2018 będzie obfitował w propozycje konkursów z różnych dyscyplin jeździeckich. Na zawodach w Piastowie, nie bez przyczyny – Konkurs nr 3 TREC MINI odbędzie się pod okiem sędzi i organizatora zawodów TREC PTTK – Katarzyny Nazarewicz. TREC (Techniques de Randonnée Equestre de Compétition), czyli Wszechstronny Konkurs Konia Turystycznego, wywodzi się z Francji (pierwsze zawody odbyły się w 1970 roku). Dyscyplina koncertuje się na zweryfikowaniu umiejętności jeździeckich, niezbędnych podczas jazdy w terenie. Stajnia w Piastowie jest jednym z pierwszych ośrodków na mapie kraju, który przygotowany jest do rozgrywania tego typu konkursów.

Propozycje czyli warunki organizacyjne zawodów zostały już opublikowane na stronie wydarzenia fb/ponycupelblag, zapisy ruszyły i kończą się 28. Maja godz. 12:00 (lub przy wyczerpaniu liczby miejsc na listach startowych).

Cykl zawodów PONY CUP 2018 został objęty patronatami: Starosty Powiatu Elbląskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Frombork, Burmistrza Miasta i Gminy Tolkmicko oraz Prezesa Warmińsko – Mazurskiego Związku Jeździeckiego.

2018-06-03 propozycje PC Piastowo

 

Lokalizacja na mapie
Komentarze