Wydarzenia

Kurs JNBT – Leavel 3 Dominacja

Kurs „Jeździectwo Naturalne bez tajemnic ” Relations Level 3 – Dominacja
Termin: 17 – 19 czerwiec 2011
Lokalizacja: stajnia Dom w Kotle, k Lewin Kłodzki, Dolnośląskie,
tel. 500-172-153    www.sudety.info.pl/domwkotle

Kurs trwa 3 dni po 8 godzin z 1,5 godzinną przerwą. Zajęcia odbywają się od piątku godz. 10 do niedzieli godz. 16.30. Wykłady teoretyczne odbywać się będą w sali klubowej a zajęcia z końmi na padokach i okólniku oraz w terenie.
Program Level 3 Relations jest trzecim z poziomów poświeconym relacjom koń/jeździec skupionym na treningu związanym z budowaniem dominacji u szkolonego konia. Poziomy podzielone są na poziomy Relations L1, L2, L3 – Zaufanie, Szacunek, Dominacja  oraz L4 Liberty-Wolność i L5 Harmonia. Niezależnie szkolić się można w programach specjalizowanych jak Szkolenie Imprintingowe Źrebiąt, Przygotowanie Młodych Koni i Rozwiązywanie Narowów.
Program poziomu L3 obejmuje wykłady z teorii jeździectwa naturalnego wraz z projekcjami multimedialnymi oraz praktykę z ziemi i siodła zwiększającą dominację jeźdźca nad szkolonym koniem co jest kluczem do przepuszczalności i lekkości. Program oparty jest o najnowsze osiągnięcia dotyczące behawioryzmu oraz treningu naturalnego łącząc nurty kilku największych szkół jeździectwa naturalnego z uwzględnieniem realiów jeździectwa polskiego. Daje on podstawy teoretyczne i praktyczne zastosowania metod naturalnych w treningu koni w dowolnej dyscyplinie jak skoki, wkkw, ujeżdżenie , powożenie, west czy rekreacja zmieniając zasadniczo relacje koń/jeździec. Przygotowuje także do studiowania kolejnych poziomów oraz udziału w okresowych warsztatach poświęconych rozwiązywaniu problemów i umacnianiu wiedzy z danego poziomu.

Obejmuje zagadnienia z zakresu rozszerzonej anatomii, psychologii koni i behawioryzmu, mechaniki ruchu, nauki czytania koni, systemu komunikacji, budowania przywództwa opartego na zaufaniu zdobytym na poziomie L1 i szacunku na L2, operowania energią i kontroli własnych emocji  oraz przejęcia całkowitej kontroli nad koniem w oparciu o dominację w zachowaniach stadnych. Ćwiczenia z ziemi na linie skupione są na poszerzeniu pomocy naturalnych, uczeniu konia podążania za odczuciem i sugestią i uzyskania miękkiego ustępowania, pokonywaniu przeszkód, pasowaniu siodła i wędzidła. Trening lekkich rąk oraz pracy balansem w siodle obejmuje ćwiczenia na kantarku oraz wędzidle osiągając miękkie przejścia ze stój do stęp, kłus, galop, (w górę i w dół), cofanie od zadu, zatrzymanie z użyciem jednej wodzy,  przygotowania treningu skokowego, ujeżdżeniowego, westowego i jazdy terenowej. Kurs rozpoczyna się ugruntowaniem wiedzy i umiejętności z L2 .Kurs L3 kończy etap szkolenia w zakresie budowania relacji i przygotowuje do poziomu L4 Wolność oraz L5 Harmonia.

W kursie można uczestniczyć:
– jako uczestnik z własnym koniem
– z koniem wynajętym w ośrodku
– jako słuchacz

Koszt uczestnictwa:
– uczestnik z koniem 670 zł (koszty żywienia, boksu lub najmu konia uczestnik reguluje z ośrodkiem)
– słuchacz 280 zł

Ośrodek jest malowniczo położony i ma znakomite tereny rekreacji konnej. Posiada wygodne pokoje. Osoba do kontaktu w sprawie rezerwacji pokoju, wyżywienia lub najmu konia – p Elżbieta Zielak tel 500-172-153
Ilość uczestników z koniem ograniczona a słuchaczy bez ograniczeń.
W kursie nie mogą uczestniczyć ogiery i klacze ze źrebakami.
Osoby z końmi muszą posiadać kantar sznurkowy, linę do treningu naturalnego o długości 3,5 m zakończoną pętlą lub karabinkiem oraz bacik (długość rzędu 1-1,2m), ogłowie z wędzidłem, naturalne łączniki wędzidło-wodze, które można też będzie pożyczyć lub nabyć w trakcie kursu. Praca osób z końmi jest rejestrowana filmowo i omawiana na zajęciach.
Kurs kończy się wydaniem imiennego certyfikatu ukończenia poziomu Level 3 pozwalającego na kontynuacje nauki na wyższych poziomach. Certyfikat ten daje także możliwość skorzystania ze specjalnych obniżonych w cenie ubezpieczeń hippicznych.

Zgłoszenia przyjmowane są pod telefonem 22 8687762 lub kursy@pdm-promo.pl.

Uwaga: osoby które nie ukończyły programu L1 lub L2 z koniem zgłaszające się na kurs L3 otrzymają zadania L1 i L2 aby sprawdzić swoje umiejętności (zadania można uzyskać mailem po zgłoszeniu się)

JNBT 2011

Lokalizacja na mapie
Komentarze