Wydarzenia

Kurs JNBT – Level 2 Szacunek

Kurs „Jeździectwo Naturalne bez tajemnic ” Level 2 –  Szacunek

Termin: 1 – 3 lipiec 2011
Lokalizacja: stajnia Leśna Podkowa  koło 30km  od Piły i Wałcza a 90km od Poznania woj. wielkopolskie (Rychlik 23, 64-980 Trzcianka)
tel. 508-246-430 www.lesna-podkowa.pl

Kurs trwa 3 dni po 6 godzin z 1,5 godzinną przerwą. Zajęcia odbywają się od piątku godz 10 do niedzieli godz 16.30.Wykłady teoretyczne odbywać się będą w sali klubowej a zajęcia z końmi na padokach i okólniku oraz w terenie.
Program Level 2 Relations jest drugim z poziomów poświeconym relacjom koń/jeździec skupionym na treningu związanym z budowaniem szacunku u szkolonego konia. Poziomy podzielone są na poziomy Relations L1, L2, L3 – Zaufanie, Szacunek, Dominacja  oraz L4 Liberty-Wolność i L5 Harmonia. Niezależnie szkolić się można w programach specjalizowanych jak Szkolenie Imprintingowe Źrebiąt, Przygotowanie Młodych Koni i Rozwiązywanie Narowów.
Program poziomu L2 obejmuje wykłady z teorii jeździectwa naturalnego wraz z projekcjami multimedialnymi oraz praktykę z ziemi i siodła podnoszącą szacunek szkolonego konia do jeźdźca. Program oparty jest o najnowsze osiągnięcia dotyczące behawioryzmu oraz treningu naturalnego łącząc nurty kilku największych szkół jeździectwa naturalnego z uwzględnieniem realiów jeździectwa polskiego. Daje on podstawy teoretyczne i praktyczne zastosowania metod naturalnych w treningu koni w dowolnej dyscyplinie jak skoki, wkkw, ujeżdżenie , powożenie, west czy rekreacja zmieniając zasadniczo relacje koń/jeździec. Przygotowuje także do studiowania kolejnych poziomów oraz udziału w okresowych warsztatach poświęconych rozwiązywaniu problemów i umacnianiu wiedzy z danego poziomu.

Obejmuje zagadnienia z zakresu rozszerzonej anatomii, psychologii koni i behawioryzmu, nauki czytania koni, systemu komunikacji, budowania przede wszystkim szacunku i przywództwa opartego na zaufaniu zdobytym na poziomie L1, operowania energią i kontroli własnych emocji  oraz przejęcia kontroli. Ćwiczenia z ziemi na linie skupione są na: uzyskaniu miękkiego ustępowania każdej ze stref konia, poszerzenia naturalnych pomocy o sugestię, skupieniu i uczeniu konia odczytywania naszych sugestii, pokonywaniu przeszkód a także likwidowaniu jednego z wybranych narowów. Trening w siodle obejmuje ćwiczenia z użyciem 2 wodzy na kantarku, wstęp do miękkich przejść, lekkich rąk oraz pracy balansem wraz z indywidualną konsultacją dla poziomu Level 2.Kurs rozpoczyna się ugruntowaniem wiedzy i umiejętności z Level 1.

W kursie można uczestniczyć:
– jako uczestnik z własnym koniem
– z koniem wynajętym w ośrodku
– jako słuchacz

Koszt uczestnictwa:
– uczestnik z koniem 650 zł /kurs
– słuchacz 260 zł/kurs

Ośrodek jest położony w lesie dobra droga dojazdowa 1,5km od wsi Rychlik. Posiada  pokoje gościnne (do dyspozycji dla Państwa mamy 7 pokoi w tym 6 dwu osobowych i jeden trzy osobowy, dodatkowo istnieje możliwość rozbicia namiotów przed posesją (50 zł/osoba pokój z łazienką, z własnym namiotem korzystając z łazienki 20zł. ), wyżywienie (35 zł/dzień) oraz boks (40 zł/doba) oraz możliwość wynajęcia konia (50 zł/dzień). Osoba do kontaktu w sprawie rezerwacji pokoju, wyżywienia, boksu oraz konia,
p. Monika Kochanowska tel. 508-246-430, 603-098-189
Ilość uczestników z koniem ograniczona a słuchaczy bez ograniczeń.
W kursie nie mogą uczestniczyć ogiery i klacze ze źrebakami.
Wykłady prowadzi w języku polskim wykładowca Andrzej Makacewicz.
Osoby z końmi muszą posiadać kantar sznurkowy, linę do treningu naturalnego o długości do 3,5 m zakończoną pętlą lub karabinkiem oraz bacik (długość rzędu 1-1,2m), które można też będzie nabyć w trakcie kursu. Praca osób z końmi jest rejestrowana filmowo i omawiana na zajęciach.
Kurs kończy się wydaniem imiennego certyfikatu ukończenia poziomu Level 1 pozwalającego na kontynuację nauki w tym  oraz innych programach naturalnych na wyższych poziomach. Certyfikat ten daje także możliwość skorzystania ze specjalnych obniżonych w cenie ubezpieczeń hippicznych.
Uczestnicy otrzymują też materiały w postaci skryptu.
Zgłoszenia przyjmowane są pod telefonem 22 8687762 lub kursy@pdm-promo.pl.
Uwaga: osoby które nie ukończyły programu L1 z koniem zgłaszające się na kurs L2 otrzymaja zadania aby sprawdzić swoje umiejętności (zadania można uzyskać mailem po zgłoszeniu się)
PDM 2011

Lokalizacja na mapie
Komentarze