Wydarzenia

Kurs Szkolenie Imprintingowe Źrebaków

Kurs SZKOLENIE IMPRINTINGOWE ŹREBAKÓW- Jeździectwo Naturalne bez Tajemnic

szkolenie.jpg

Termin:  14.07.2011 od godz. 15.00 do godz. 21.00
Lokalizacja: stajnia Leśna Podkowa  koło 30km  od Piły i Wałcza a 90km od Poznania woj. wielkopolskie (Rychlik 23, 64-980 Trzcianka)
tel. 508-246-430  www.lesna-podkowa.pl

Kurs SZKOLENIE IMPRINTINGOWE jest specjalizowanym szkoleniem w ramach programu „Jeździectwo Naturalne bez Tajemnic”, poświęconym metodzie imprintingu nowonarodzonych źrebaków i wczesnemu szkoleniu źrebaków opracowanej przez dr Roberta Millera. Kurs przeznaczony jest dla hodowców, właścicieli koni, pracowników stadnin, weterynarzy, osób które chciałyby poznać zalety tej metody lub ją praktykować i uzyskać certyfikat takiego przeszkolenia.

Szkolenie trwa 1 dzień (6 godzin z przerwą). Kurs zaczyna się od godz. 15.00 do godz. 21.00.  
Program kursu obejmuje wykłady z teorii behawioryzmu oraz naukowych podstaw fenomenu imprintingu wraz z projekcjami multimedialnymi oraz praktykę w zakresie zastosowania tej metody. Program oparty jest o najnowsze osiągnięcia dotyczące behawioryzmu oraz treningu naturalnego. Daje on  gruntowne podstawy teoretyczne i praktyczne zastosowania tej metody w oparciu o praktykowane w świecie już od lat jej przykłady oraz o pilotowany w Polsce program imprintingu w kilku ośrodkach.
 
 Obejmuje zagadnienia z zakresu psychologii koni, behawioryzmu, fenomenu i mechanizmu imprintingu (nagroda Nobla K. Lorenz), jego zbadania i opracowania zastosowania dla koni przez dr Roberta Millera, okresu krytycznego dla koni, wczesnego szkolenia źrebaków, testów i wyników na próbach imprintingu stosowanych w Polsce i na świecie, wpływu na hodowlę i dalszy trening koni, technik prowadzenia imprintingu i ćwiczeń na fantomach. Wykłady prowadzone są wraz z prezentacjami multimedialnymi. Wykłady prowadzą twórcy programu szkoleń w Polsce, osoby prowadzące imprinting oraz gościnnie osoby z ośrodków w których metoda ta jest stosowana i osoby zajmujące się treningiem koni wcześniej zaimprintingowanych.

Koszt uczestnictwa:
Słuchacz 340 zł
Osoby z certyfikatami programu JNBT 280 zł

Kurs kończy się wydaniem imiennego certyfikatu ukończenia kursu.
Certyfikat ten daje także możliwość skorzystania ze specjalnych obniżonych w cenie ubezpieczeń hippicznych. Uczestnicy otrzymują też materiały w postaci skryptu.

Zgłoszenia przyjmowane są pod telefonem 22 8687762 lub kursy@pdm-promo.pl.

Lokalizacja na mapie
Komentarze