Wydarzenia

Zawody Reiningowe


63.jpgObok zawodów CSIO w sobotę, 11 czerwca o godzinie 18.00 odbędą się otwarte zawody reiningowe o puchar Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi jednocześnie kwalifikacje do Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo.
Reining to nazwa sędziowanej konkurecji jeździeckiej, która polega na przejechaniu jednego z 10 wybranych schematów (paternów) w stylu westernowym w dokładny sposób. Każdy ze schematów składa się z małych wolnych kół, dużych szybkich kół, lotnych zmian nogi w galopie, cofania oraz elementów zwanych. Reining nie należy do konkurencji szybkościowych.
Umiejętności pokazywane w konkurencjach reiningowych mają na celu zaprezentowanie możliwości sportowych konia westernowego na arenie. Przygotowanie konia do tego typu zawodów trwa około 3 lat, a na wysokim poziomie około 6-7 lat.Wymagania sędziów dotyczące oceny koni reiningowych, bazują na wykonaniu grup manewrów, zapisanych w każdym schemacie przejazdu. Wszystkie schematy reiningowe podzielone są na siedem lub osiem grup manewrów.
Podczas zbliżających się zawodów CSIO3*, będzie można przeżywać niezwykłe emocje związane z tą widowiskową konkurencją. Stanowi ona jedną z najciekawszych atrakcji, szczególnie dla fanów tego typu jazdy konnej oraz najmłodszych widzów.

Lokalizacja na mapie
Komentarze