Wypoczynek

Włochy – Agroturystyka na Sycylii – Petralia Soprana – Masseria Sgadari


View Larger Map

 

Sycylia – Petralia Soprana – Masseria Sgadari – dla uciekinierów od wrzawy, zgiełku, w sierpniowy 40st. upał, którego nie odczuwa się podczas wieczornych sjest.

65.jpg Masseria San Giovani Sgadari Azienda Agrituristica "Stalleta" – włoska agroturystyka z zapachem i smakiem najgłębszej włoskiej kuchni, gdzie najważniejsze są "bambini" dzieci. Dla najmłodszych szefowa kuchni potrafi ugotować wszystko co najmłodszy smakosz sobie zażyczy. Oczywiście polskie dzieci kochają tu włoskie spaghetti i pizzę.

66.jpg Parterowe apartamenty z kamiennymi tarasami i widokiem na Góry Madonny oraz pędzone stado owiec o zachodzie słońca i talerzem słodkiego melona i arbuza potrafią zrelaksować najbardziej zestresowanych tego świata.

 

 45.jpgWłaścicielką jest Maria Antonietta Sgadari, która odzidziczyła dom  po swoich przodkach baronach Sgadari. Cała posiadłość została przekształcona dla turystów. Stara stajnia, obora i inne budynki inwentarskie zostały odremontowane w prawdziwym włoskim stylu. Sierpniowy czas w wiosce to leniwy upał nad basenem z widokiem na doliny i góry w słomianych barwach. "Stojące" powietrze zachęca do odpoczynku słuchając muzyki śpiewających owadów i obserwacji wygrzewających się na kamieniach płazów.

68.jpg Dla Polaków agroturystyka we Włoszech bez wody jest trudna do przyswojenia ze względu na upał. Dlatego to kameralne i komfortowe miejsce przypadnie do gustu wszystkim.

Pizzeria Tulipano Rosso – najwspanialsza pizza w regionie w małej wiejskiej wiacie pod gołym niebem przyciąga turystów z okolicznych wiosek. Warto uzbroić się w cierpliwość z uwagi na 1,5 h czas oczekiwania. Jak to w gorących klimatach nikomu się nie spieszy. RISTORANTE TULIPANO ROSSO Via risorgimento – locati 10 – 90020 – Bompietro (PA) tel: 0921.647238

Wylot z Polski na Sycylię nie jest łatwy ale możliwy. Nasza trasa to: Gdańsk Rębiechowo – Catania (Katania wypożyczenie Fiata Punto) – Petralia Soprana – i powrót – koszt przelotu od osoby ok 1000 zł

Bardzo nieliczni Sycylijczycy rozmawiają po angielsku dlatego warto zaskoczyć ich kilkoma włoskimi zwrotami. Chętnie uczą turystów nazw potraw i są bardzo pomocni w wyborze miejsc do zwiedzania.

Zwiedzanie:

41.jpg Dla kochających naturę Góry Madonny

14cefalu.jpg Cefalu – piaszczysta plaża

42.jpg Dla kochających konie – widok wolnych koni

 

7.jpg Gorące Palermo

 

5etna.jpg Etna

 

etnaland.jpg Park wodny Etnaland

 

Agroturystyka we Włoszech www.masseriasgadari.com

I.C.

Komentarze

Prześlij nam newsa